Нещодавно у приміщенні гуртожитку Криворізького педагогічного університету відкрився молодіжний проект «Ватра. Простір щирого спілкування». Ідея ініціативи виникла у волонтерів «Жіноча Сотня. Кривий Ріг» та студентів-переселенців, які приїхали до міста разом з евакуйованим Донецьким національним університетом економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, ще влітку минулого року, після відвідин Львова. Тоді за ініціативи волонтерської організації «Жіноча Сотня» та за сприяння ГО «Українська Галицька Асамблея», студенти ДонНУЕТу побували на екскурсіях та з просвітницькою метою у Львові. Чи не найяскравішою подією стало відвідування пісенної зустрічі, яка так і називалась — «Ватра». Для гостей із Донецька її влаштували молоді львів’яни громадської організації «Вирій».
Студенти і волонтери по приїзді до Кривого Рогу поставили собі за мету неодмінно проводити такі пісенні зустрічі. Сказано — зроблено, молодь провела три «ватри» на березі річки Саксагань. З гітарою, дримбою, добіркою роздрукованих українських пісень та справжнім козацьким кулешем...
І коли дізналися про проведення конкурсу від Управління Верховного комісара у справах біженців (УВКБ ООН), розробили проект та отримали міні-грант на його реалізацію. Проект зі створення місця, де можна не тільки поспівати, але й відчути домашній затишок, навчитися корисних речей, послухати успішних людей, врешті-решт, просто спілкуватися...
«Ремонт ми робили власноруч, — розповідає голова «Жіночої Сотні» Олена Титова, — студенти й волонтери, друзі. Тому відкриття трохи розтягнулося в часі — на три місяці. Молоді наразі потрібно приділяти дуже багато уваги, показувати позитивні приклади, пропонувати знання... Ми запросили до співпраці юристів та психологів. Приміщення, де нині розташована «Ватра», було під егідою студентського волонтерського психологічного центру «Турбота». Тепер ми розділимо його з користю для обох сторін». Юнь тут може слухати музику, співати і грати для своїх друзів, роздрукувати реферати та запропонувати свої ідеї, проекти чи взяти участь у реалізації інших. «Ми плануємо дивитися стрічки й обговорювати їх, — діляться волонтери Наталя Пліс та Світлана Чернетевич, — проводити фотовиставки та майстер-класи. Вже розроблені курси для вивчення англійської та української мови».
Проект волонтерський на 100%. Члени ГО «Жіноча Сотня» чергують, допомагаючи студентам, а викладачі, художники, фотографи, музиканти теж проводитимуть свої заходи безкоштовно.
На відкритті відкрилася фотовиставка «Там, де мій дім». Під час канікул студенти відвідували свої домівки. І привезли звідти знімки — те, чим захотіли поділитися. На черзі — зустріч з фотографом із Горлівки Олександром Водолазським, майстер-класи та багато інших цікавинок.
«Цей проект дуже важливий для мене, — розповідає студентка ДонНУЕТу Світлана Нахімова. — Тому, що дім далеко, а дуже хочеться домашнього затишку. В цей проект ми вклали всі свої зусилля, щоб максимально відчувати себе, як вдома. Дівчата із «Жіночої Сотні» нам у цьому допомогли. Нашої подяки їм не висловити словами»
Цей простір — прямий доказ того, що ідея може втілитись у життя, якщо небайдужі люди докладуть трохи зусиль.