Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Війна за мир

У листопаді відбудеться прем’єра документального фільму про роботу польових медиків-добровольців та тих, хто трапляється їм на шляху
1 жовтня, 2015 - 11:27
КАДР ІЗ ФІЛЬМУ «ВІЙНА ЗА МИР»

Режисер Євген Титаренко (позивний «Режисер») працював над фільмом «Війна за мир» впродовж року. Він поїхав на фронт просто з окупованого Криму, лишивши там власну кіностудію. У вересні приїхав у Щастя Луганської області, де познайомився з начмедом «Госпітальєрів» Яною Зінкевич. Ставши частиною команди, «Режисер» розділив із «Госпітальєрами» усі негоди і радощі фронтових буднів. Піски, Станиця Луганська, Широкине, Шахта — в його об’єктив потрапили чи не всі гарячі точки цієї війни, загалом було відзнято 120 годин болю, вогню, філософських  розмов у моменти затишшя, фронтового гумору (безумовно, чорнішого за полярну ніч) та невигаданих історій. Картина показує багатогранне і дивне життя «в зоні» — в інакшому вимірі, де панують інші, ніж «на великій землі», закони та цінності. «Війна за мир»— дебютна робота повнометражного формату молодого режисера, проте український глядач уже знайомий з його експресивними короткометражками.  

«Найскладніше — коли доводиться монтувати відео із «двохсотими», — ділиться  Євгеній деталями робочого процесу. — Коли бачиш смерть у реальності, це сприймається не так моторошно, коли робиш монтаж і десятки разів мусиш прокручувати ці кадри. Тоді по-справжньому «накриває».    

Коли саме і де відбудеться прем’єра цієї документальної стрічки, буде відомо ближче до листопада. Всю інформацію можна дізнатися на однойменній «Фейсбук»-сторінці, присвяченій фільму, War for Peace/»Война за мир». Там же можна переглянути уривки.

Олена МАКСИМЕНКО
Газета: 
Рубрика: