Організм людини містить більше ніж 65% води, тому вона має бути високоякісною.
На жаль, якість питної води, особливо коли тануть сніги, не раз викликала занепокоєння екологів.
Ось і зараз водозабір для міста з Дніпра переорієнтовано на Десну, де вода, на думку спеціалістів, більш відповідає необхідним нормам.
Одна з причин погіршення якості води — зарегульований стік і створення водосховищ вище Києва, внаслідок чого могутня ріка втратила природну властивість до самоочищення. Крім того, велику роль відіграє чистота приток Дніпра — Прип’яті, Тетерева, Ужа. Вони протікають через провінцію кислих дерново-підзолистих грунтів, торф’яників, внаслідок чого вода має підвищений вміст алюмінію та марганцю.
Часто на невеликій відстані від річок можна побачити сміттєзвалища, склади з мінеральними добривами, пальним. Екологічно не обгрунтоване й необдумане будівництво тваринницьких ферм на близькій відстані від річок призвело до того, що влітку вода починає цвісти від перенасичення сполуками фосфору, азоту. Так, в с. Почуйки Попільнянського району Житомирської області ферма підходить до самої річки, і в період літніх опадів гній змивається у річкове плесо. А там, де тваринницькі ферми розташовані поблизу сільської околиці, вода в криницях містить нітратів у кілька разів більше від критичної межі, таке спостерігається в селі Опаринси Попільнянського району.
Під час меліоративних робіт були осушені й природні заплави річок, тому русла стали більш вирівняними, майже повністю втратили болотну рослинність, яка була природним фільтром талих і дощових вод. Та й ландшафти втратили неповторну красу й стали більш антропогенними з каналами, шлюзами.
Заплави часто використовують під дачні ділянки (це досить наочно спостерігається на річці Стугна), що призводить до забруднення акваторії продуктами життєдіяльності людини. Тому не дивно, що іноземці, які приїжджають до України, привозять із собою питну воду.
Для того, щоб поліпшити якість водогінної води в Києві та в інших містах, необхідно провести екологічну інспекцію території водозабору Дніпра та його приток, малих річок. А також віднайти необхідні кошти для термінового будівництва реверсної насосної станції.