Півроку минуло після пожежі в Київській школі №304, завдяки збігу обставин тоді серед загиблих та постраждалих не виявилося дітей. Всього в 2000 році в навчальних та дитячих закладах столиці сталося 34 пожежі.
Щоб з’ясувати, в якому протипожежному стані знаходяться київські школи напередодні 1 вересня, ми звернулися до начальника Управління державної пожежної охорони міста Києва полковника внутрішньої служби Анатолія Косара.
— З початком нового навчального року найбільшу тривогу в батьків викликає знаходження в приміщеннях навчальних закладів різного роду орендаторів. Як це питання вирішується Вашою службою?
— На сьогоднішній день діяльність всіх орендаторів, що погіршили протипожежний захист шкіл і становили небезпеку для дітей, пожежною охороною призупинена. Хоча не всі керівники шкіл та орендарі з розумінням ставляться до питань пожежної безпеки. Так, в Мінському районі столиці зі 125 орендарів, (розташовані на 25 об’єктах освіти), 116 не погодили оренду приміщень з пожежною охороною.
Все ж протипожежний стан шкіл, у порівнянні з минулими роками, покращився. Так, розпорядженням адміністрації Печерського району міста Києва передбачено виділення 5% коштів від орендної плати на протипожежні заходи: обладнання автоматичною пожежною сигналізацією та обробку вогнезахисною сумішшю дерев’яних конструкцій шатрових покрівель. Районним відділом освіти Дарницького району в середній школі №136 вже виконано обробку дерев’яних конструкцій покрівлі, приміщення Технологічного ліцею обладнані автоматичною пожежною сигналізацією. В Харківському районі віднайдено 16,3 тис. грн. на обробку покрівель, 16 тис. грн. на ремонт та налагодження автоматичної пожежної сигналізації (АПС), а також 10,4 тис. грн. на її обслуговування.
До речі, саме у школі №304, відбудова якої проводилася під безпосереднім патронатом заступника голови Київської міської державної адміністрації Станіслава Сташевського, та новій школі №78 застосована новинка: в усіх приміщеннях встановлені протипожежні двері, випуск яких налагоджено у Львові, а за завданням міськдержадміністрації виробництво таких дверей незабаром розпочнеться і в столиці.
Разом з тим в районних відділах освіти Московського, Ленінградського, Мінського районів робота щодо підвищення протипожежного стану закладів освіти проводиться повільно.
З цього року введена паспортизація шкіл, що дає змогу головним державним інспекторам районів з пожежного нагляду забороняти експлуатацію шкіл, якщо вони перебувають у незадовільному протипожежному стані.
Записав інженер Центру громадських зв’язків
Управління державної пожежної охорони м. Києва
Євген КЛОЧКО