Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Воля гірше неволі...

5 листопада, 1998 - 00:00

Гарантуючи соціальний захист людям, які відбули покарання за різні злочини, держава знову виявила повну неспроможність у виконанні своїх же рішень. Результат засмучує: опинившись за бортом уваги уряду, громадяни вимушено ступають на повторний шлях злочинів.

За статистикою минулих років, 25 відсотків засуджених області, які вийшли з місць позбавлення волі за амністією, знову сідають на лаву підсудних. За прогнозами прокурора області В.Солодкого, показники нинішнього року будуть іще вищими. І не виключено, що зростуть у два рази.

Перша трудність, з якою стикаються до 90 відсотків амністованих, — одержання паспорта і прописки. Для того, щоб, згідно із законом, одержати посвідку на прожиття і документ про громадянство, необхідна сума приблизно в 30 гривень. Грошей узяти вчорашнім ув’язненим нізвідки. Тому багато хто знову стає на шлях скоєння злочинів або вливається в ряди бомжів. Якщо врахувати, що амністія пройшла напередодні зими, скоріше за все, збудеться прогноз начальника Луганського міського управління УМВС Валерія Малахова про те, що з настанням холодів показники дрібних злочинів, таких, як крадіжка шапок, курток тощо різко зростуть.

Іще одна нерозв’язана на сьогодні проблема, з якою стикаються амністовані, — працевлаштування. В обласному центрі зайнятості на цю тему навіть говорити відмовляються. І зрозуміло чому: сьогодні незапитаними залишаються висококваліфіковані фахівці. Тут уже не до амністованих. За дев’ять місяців нинішнього року змогло працевлаштуватися трохи більше ніж тридцять чоловік, які отримали волю.

Для надання соціальної допомоги й реабілітації особам, котрі звільнилися з місць позбавлення волі, в області створено спеціальний фонд. Нинішнього року до його послуг звернулася 141 особа, яким було надано різноманітну допомогу на загальну суму трохи більше ніж шість тисяч гривень. Але всіх проблем сотень амністованих фонд усе одно не вирішить. Тому разову грошову допомогу фонд зміг надати тільки 114 особам, котрі звернулися. Ще 85 чоловік одержали пакети першої необхідності, складені з такого набору: шкарпетки, зубна щітка і паста, разова бритва.

Виходу із цієї ситуації, на думку ряду керівників правоохоронних органів, на сьогодні немає і не передбачається. Амністія як спосіб вияву гуманності нашого суспільства щодо покараних за порушення його законів за своєю формою явно не відповідає цій етичній категорії...

№212 05.11.98 «День»

При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Алла АНТИПОВА,Луганськ
Газета: 
Рубрика: