Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Як «вимкнути» гучні звуки уві сні

31 травня, 2005 - 00:00

Лікарі стверджують, що гучне хропіння є передвісником і одним із основних виявів важкої хвороби — синдрому обструктивного апное сну (СОАС) або хвороби зупинок дихання вві сні. Той, хто хропе, не тільки заважає спати близьким, але й піддає своє здоров’я небезпеці.

Порушення дихання у сплячої людини призводить до різкого погіршення якості відпочинку. Головні болі, постійна сонливість, дратівливість, зниження уваги та пам’яті, зниження потенції — це лише частина симптомів, які може зазнавати людина, що хронічно не досипає.

Зупинки дихання призводять до різкого зниження насичення крові киснем. При цьому, насамперед, страждають мозок і серце. Постійні ранкові головні болі є виявом нічної гіпоксії мозку. У разі наявності ішемічної хвороби серця, порушення насичення крові киснем можуть спровокувати розвиток небезпечних аритмій і інфаркту міокарда. Основною причиною хропіння є в’ялі м’язи глотки і її звуження через збільшення м’якого піднебіння і язичка. Часто перевтома, алкоголь і снодійні засоби, розслабляючи тканини, сприяють виникненню хропіння у людей, не схильних до цього.

Є кілька дійових методів боротьби з хропінням. По- перше, спати тільки на боку. По-друге, можна спати з підведеною головою, сконструювавши з фанери деяку подібність медичного ліжка. При цьому бажано використовувати спеціальні контурні подушки для фіксації голови. По-третє, перед сном потрібно відмовитися від прийому заспокійливих і снодійних препаратів, а також алкоголю, які сприяють розслабленню глоточної мускулатури. А ще — схуднути й кинути палити. Проте, нещодавно в українських аптеках з’явився медичний препарат, здатний «вимкнути» неприємні звуки вві сні. Нещодавно на базі НДІ отоларингології АМН України ім. проф. О.С. Коломійченка завершено клінічні дослідження препарату Сліпекс серії Health Life. Це перший у нашій країні лікарський засіб для розв’язання проблеми хропіння. Спрей містить натуральні рослинні компоненти. Так, олія гаултерії стимулює й тонізує в’ялі м’язи м’якого піднебіння та язичка, запобігаючи їх втягуванню. Олія м’яти перечної, евкаліптол, ментол обволікаюче діють на кшталт природної змазки, запобігаючи вібрації стінок глотки, і мають антисептичну дію. При цьому препарат не ушкоджує зубну емаль. Він, як засвідчили дослідження, діє протягом восьми годин і ефективний при так званому «побутовому хропінні». Використання препарату перед сном досить, щоб хропун спав без звуків усю ніч. Однак цей лікарський засіб не призначено для лікування серйозних патологій носоглотки та інших захворювань, які можуть бути причиною хропіння й потребують комплексного лікування під контролем лікаря.

Ольга КОТОВА
Газета: 
Рубрика: