Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ЯКІСТЬ ЖИТТЯ

5 грудня, 2008 - 00:00

Тернопільщина — одна з перших в Україні з газифікації

До обласного центру блакитне паливо підвели у 1948 році, коли запрацював магістральний газопровід Дашава — Київ, а перший пальник запалили у котельні електростанції на вулиці Івана Франка. Село Заздрість Теребовлянського району стало 850 населеним пунктом Тернопільщини, де запалав блакитний вогник. Село відоме за межами України тим, що тут народився cподвижник греко-католицької церкви патріарх Йосип Сліпий. Тож символічний газовий факел запалили на території Духовного центру, названого іменем патріарха — на одному подвір’ї з його музеєм-садибою. Нині майже 70% усіх будинків, а в Заздрості майже 300 дворів, газифіковано. У селі вже проведений газопровід середнього тиску. Залишилося тільки підключити газ до кожної оселі. Як повідомив заступник голови Тернопільської облдержадміністрації з житлово-комунальних питань Богдан Якубовський, із 2,8 млн грн. держаних коштів, котрі виділили на газифікацію області, 370 тис. гривень витратили на підведення природного газу до Заздрості. Селянам газифікація обійшлася у 1660 гривень.

Загалом із 1050 населених пунктів області залишилося газифікувати 200. Такими досягненнями не може похвалитися жоден регіон України.

— Якби ми втратили оці роки незалежності нашої молодої держави і не проводили газифікацію з перших днів, то нині опинилися б у надто важкому становищі й не мали б такого високого рівня газифікації, якого нам вдалося досягли спільно з населенням Тернопілля, з керівництвом нашої області, — каже голова правління ВАТ «Тернопільгаз» Олег Караванський. Майже за рік на Тернопільщині газифікували 50 населених пунктів. Нині газовики наперед не загадують. І не лише тому, що це погана прикмета, а й через економічну кризу в країні, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.

Крадії стають розумнішими

Молодий мешканець Черкас скуповував у супермаркетах Кіровограда побутову техніку. Він намагався розплатитись за товар фальшивою платіжною карткою, коли його затримали працівники сектору боротьби з правопорушеннями у сфері інтелектуальної власності та високих технологій УМВС в Кіровоградській області. За словами затриманого, картку, що належить іспанському банку, він придбав у невідомої особи. Разом із тим, при ньому було виявлено ще п’ять таких платіжних карток та підроблений паспорт, що свідчить про серйозність намірів черкащанина. Молодик за два дні встиг придбати кілька ноутбуків, дорогу бритву, електрообігрівачі та інші товари на 30 тисяч гривень, аж поки не потрапив до поля зору банківської служби безпеки й правоохоронців. Як повідомили працівники Центру зв’язків із громадськістю УМВС в Кіровоградській області, за згаданим фактом ведеться слідство за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 статті 190 та ч. 1 статті 200 Кримінального кодексу України (шахрайство та незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, обладнанням для їх виготовлення). Це перший безпрецедентний випадок у Кіровограді, коли для купівлі побутової техніки використовувались підроблені картки. На щастя, невдалий, повідомляє Людмила МАКЕЙ, Кіровоград.

Буковинці знають, як допомогти сиротам

27 листопада під час Всеукраїнського форуму усиновлювачів багатодітний батько з Буковини, настоятель Свято-Вознесенського чоловічого монастиря села Банчени Герцаївського району Чернівецької області Михайло Жар отримав звання Героя України. Організований ним дитячий будинок при монастирі не має аналогів в Україні — тут виховується 155 дітей, з яких троє — рідні діти священика, 29 — усиновлені й 123 знаходяться під його опікою. Для них створено чудові умови — діти живуть у спеціально збудованому комфортному будинку, відвідують школу, до їх послуг ігрові та спортивні кімнати і майданчики, а влітку вони мають змогу відпочивати на морі та подорожувати. Чимало малюків, які потрапили під опіку отця Михайла, мають серйозні захворювання або обмежені фізичні чи психічні можливості, потребують тривалого та дорогого лікування, і тут вони отримують належний догляд та фахове медичне обслуговування.

Велика родина отця Михайла — унікальна, та є також інші небайдужі люди, які віддають свою увагу та турботу сиротам. Чернівецька область посіла перше місце в Україні за влаштуванням дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу. Тут функціонує 10 дитячих будинків сімейного типу та 45 прийомних сімей, і в них виховується більше дітей, ніж перебуває в школах-інтернатах та дитячих будинках. За даними Державної статистичної звітності, в області проживає 1194 дитини, які через різні обставини залишилися без батьківської турботи, а сімейними формами виховання, включаючи опіку та піклування, охоплені понад 73% із них. Крім того, Рік підтримки національного усиновлення дався взнаки й на Буковині — за 10 місяців нинішнього року тут усиновлено 24 дитини, в той час як за минулий рік знайшли родини 17 маленьких буковинців, повідомляє Наталія ЖИТАРЮК, Чернівці.

Газета: 
Рубрика: