Наприкінці грудня 2014 року депутати проголосували за одну редакцію закону (збереження державної підтримки та соціальних пільг інвалідам), а на підпис Президенту принесли іншу, — яка позбавляє велику частину громадян з інвалідністю безкоштовного проїзду. Зокрема, позбавляє всіх категорій інвалідів проїзду міжміським транспортом, а інвалідів третьої групи — міським.
— 28 грудня 2014 року, разом із Законом «Про державний бюджет», був прийнятий законопроект №76 «Про внесення змін до визнання такими, що втратили чинність деяких законодавчих актів України». Я процитую сказане Арсенієм Яценюком: «Після консультацій ми залишили наступний варіант — до 1 червня 2015 року пільговий проїзд залишається без змін. А з 1 червня ця пільга надається інвалідам першої та другої групи, дітям-інвалідам, дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, учням із малозабезпечених сімей та осіб, які їх супроводжують. Також особам, які супроводжують інвалідів першої групи та учасникам бойових дій. І за це проголосували народні депутати. Але в законі «Про основи захищеності інвалідів України», ст.38, підписаному головою Верховної Ради і поданому на підпис Президенту записано, зовсім інше: вже зникли пільги на проїзд для інвалідів всіх категорій приміським транспортом, а для третьої групи зникає пільга в по міському транспорті, — говорить народний депутат України, Уповноважений Президента у справах інвалідів Валерій Сушкевич. — Преференції транспортних послуг я би не назвав сьогодні пільгами — з огляду а нинішні умови, пониження соціальних стандартів, які стосуються людей з інвалідністю, проблеми із соціальними виплатами, замороженням соціальних стандартів до грудня цього року. Сьогодні по всій країні — майже один мільйон переселенців, в тому числі й з інвалідністю. Війна принесла нам сотні, тисячі людей з інвалідністю і, насамперед, я хочу сказати про воїнів АТО.
Пан Сушкевич зазначає, що в редакції прикінцевих положень згаданого закону України — ще «маса інших неоднозначностей», які чекають свого розгляду. Але вже сьогодні громадяни з інвалідністю заявляють про обмеження їхніх прав в користуванні громадським транспортом. Так, представники Товариства глухих заявляють, що нині студентів, які мають інвалідність по слуху, не пропускають в Києві по пільговому квитку в метрополітен (третя група інвалідності). Представниця ГО «Сучасний погляд» Олеся Перепеченко, в якої перше група інвалідності по зору, розповіла, що в листопаді минулого року їй відмовили в проїзді в метро (хоча вона була з білою тростиною), тому що в посвідченні не було вказано, що вона інвалід по зору. А зараз таких, як вона, приміський транспорт відмовляється перевозити. І якщо раніше дискримінація була на совісті перевізників чи недолугих працівників громадського транспорту, то тепер зникає буква закону, яка захищала права найбільш дискримінованої в Україні групи людей.
— По факту поки що пільги не забрали, але коли це озвучать, я не знаю, яка у людей буде реакція... Вже сьогодні я маю звернення сотень громадян, які кажуть, що в них забирають їхні права. І я знаю, що коли це записано в законі, влада виконуватиме все для оптимізації видатків. Люди зараз в шоковому стані — як вони будуть виживати, особливо з таким підвищенням цін на проїзд.. Я дуже хочу, щоб ця помилка була технічною, щоб ми повернули редакцію закону, яка відповідає сказаному прем’єром в парламенті під час голосування — що проїзд залишається без змін. І я хотів би щоб уряд і парламент зрозуміли, що це треба поправити терміново, — заявив Валерій Сушкевич.