Трагедія у керченському коледжі підштовхнула Київраду до посилення заходів безпеки у міських закладах освіти. Минулого тижня міський голова Віталій Кличко доручив відповідальним підрозділам мерії перевірити, чи справно працюють системи відеоспостереження в усіх столичних школах, садках та інших навчальних закладах. Нагадаємо, торік у Києві стартував проект «Безпечне місто», що передбачає появу у столиці масштабної системи відеоспостереження.
Наразі усі дитячі садки та школи обладнані камерами відеонагляду, дані з яких передаються до міського дата-центру. Цими даними також користуються правоохоронні органи. Загалом на навчальних закладах встановлено 1750 камер, і, як стверджують чиновники, їхня кількість постійно зростає. Та чи гарантує це безпеку? Саме це й з’ясують у ході перевірки представники департаментів освіти й інформаційно-комунікаційних технологій.
«Перевірка триматиме близько двох тижнів. Зазначу, такі перевірки ми проводимо постійно, але за результатами цієї позапланової будуть зроблені оперативні довідки, — уточнила Олена ФІДАНЯН, директор департаменту освіти і науки Київської міської державної адміністрації. — Ми просимо батьків свідомо поставитися до того, що доступ до школи має бути обмежений. Це не повинен бути прохідний двір. Тому ми будемо перевіряти, наскільки легко пройти до школи та класу при черговому та охоронці при вході».
Як додала Олена Фіданян, крім камер відеоспостереження, усі дошкільні заклади та школи забезпечені тривожними кнопками. На їх установку місто витратило 7,4 мільйона гривень. Деякі навчальні заклади змінюють систему охорони. Так, Подільський район планує вводити замість тривожної кнопки у школах системи GPS-повідомлень, коли інформація одразу потраплятиме на мобільні телефони адміністрації закладів та охоронних структур. Також чиновниця зазначила, що традиційно за штатним розписом у школах працюють вахтери, таких у закладах освіти більш ніж три з половиною тисячі.
Але батьків цікавить, як у закладах освіти працюють саме камери, що видаються більшою гарантією безпеки, ніж вахтер. Нагадаємо, торік двомісячну дитину викрали у дитячому садку в Оболонському районі. Саме завдяки відеозаписам, зробленим камерою на будівлі закладу, вдалося швидко знайти зловмисника і повернути маля батькам.
Директор департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій НАЗАРОВ запевнив, що на збої у роботі камер нарікань нема. Проблема інша — дорогу техніку крадуть. За час реалізації проекту зафіксували 48 крадіжок відеокамер у закладах освіти. Чиновники звернулися з цими фактами до Національної поліції. Відкриті на цих підставах 32 кримінальні провадження доведені до суду. Місто ж у свою чергу відновлює втрачені камери.