Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

З лави підсудного в депутатське крісло мріє пересісти екс-керівник "Норд-банку"

24 травня, 2007 - 00:00


Михайло АКСАНЮК, "День"

"Упродовж трьох років слідства від мене всіма припустимими й неприпустимими методами добивалися компрометуючих показів, що суперечать дійсності, на голову Верховної Ради О. Мороза і його радника В. Боженара.

Я заявляю, що кримінальна справа Боженара має замовний політичний характер. А я був по суті політв`язнем - жертвою протистояння між представниками вищих ешелонів виконавчої та законодавчої влади". Так почали підсудний Валерій Пермінов та його адвокат Віктор Тугузов прес-конференцію в Одеському інвестбанку напередодні завершення півторарічного судового процесу, на якому головує суддя Одеського облсуду Григорій Колесник.

Колишній голова правління одеського акціонерного "Норд-банку" В. Пермінов, звільнений напередодні під заставу в 21 тисячу гривень, уточнив, що "кримінальну справу за попередньо пред`явленим йому звинуваченням - дача хабарів в особливо великих розмірах - припинено за "реабілітаційними" статтями. Однак згодом було сфабриковано справу за матеріалами реалізації "Норд-банком" Державної програми стабілізації виробничих сил України, координатором якої був радник голови Верховної Ради Віктор Боженар".

- Одразу ж після того як керівництво "Норд-банку" узгодило з О. Морозом та В. Боженаром фінансовий план Держпрограми, врахувавши витрати, пов`язані з її реалізацією, надійшов кредит в обсязі 80 мільярдів карбованців, - зазначив В. Пермінов. - Асигнування призначалися для Українського інженерного центру праці, очолюваного В. Боженаром. Половина коштів потрапила на розрахунковий рахунок малого підприємства "Квазар", директором якого був Микола Медведєв.

Узявши цей факт за основу, слідство звинуватило Боженара-Пермінова-Медведєва передусім у неправомірному використанні коштів для фінансування ряду приватних підприємств. Частину їх нібито проконвертовано для вручення хабарів високим посадовим особам. Вели справу слідчі Генпрокуратури за ознаками п`яти статей КК України: 86 (розкрадання в особливих розмірах), 80-2 (незаконні валютні операції), 148-5 (махінації з кредитними ресурсами), 165-2 (зловживання службовим становищем) та 182 (службовий підлог). Однак, на думку адвоката В. Тугузова, "більшість звинувачень відпала через відсутність доказів ще в ході попереднього слідства".

- А остаточно справа "тріснула", - наголосив В. Тугузов, - після свідчень у суді заступників голови правління Нацбанку України Стельмаха та Веселовського", оскільки обидва заявили, що одержаний "Норд-банком" кредит не був "державним, цільовим та пільговим".

Врешті-решт, мого підзахисного довелося звільнити з-під варти, підсумував В. Тугузов, хоча суддя належним чином і не обгрунтував рішення, ймовірно, лише виконуючи вказівку зверху. А втім, поки Пермінов знайомиться з двома томами звинувачувального висновку (уся справа має 45 томів), йому вже зробили пропозиції щодо співробітництва кілька українських, російських та прибалтійських банків. Висунуто Пермінова й кандидатом у депутати міськради, чим Валерій Вікторович вельми зворушений...

Не зайво, між тим, зауважити, що голова Одеського облсуду Анатолій Луняченко прокоментував 25 лютого в інтерв`ю "Дню" ситуацію й закиди адвоката В. Тугузова на адресу суду так: "Підсудному Пермінову замінено міру запобіжного заходу, оскільки судове слідство практично завершене, а екс-голова "Норд-банку" не являє суспільної небезпеки. Наскільки я знаю, прикінцеві виступи на процесі прокурора, підсудних та їх захисників відбудуться наступного тижня, а винесення вироку очікується в середині березня".

 

Газета: 
Рубрика: