Мистецтво фотографії на Вінниччині ніколи не було рідкісним. На ринку послуг добре закріпились сім фотосалонів. Ті, що не прижились, здебільшого через нижчий професіоналізм, фотографували по селах. Принцип й до наших часів залишився незмінним. От тільки тепер на своїх роботах автори не підписуються. У середині XIX століття паспарту без автографа свідчило не тільки про недалекість фотографа, а й про його труднощі.
На загал тогочасні фотографи не бідували. Поїхати з Брацлава в Париж на виставку і взяти там гран-прі було доступно. На такі «сейшени» з’їжджалися перші особи країн і роздавали грамоти й інші почесні відзнаки. Самі імператори також любили фотографуватись, створювати музеї та колекціонувати живопис. Тепер, як стверджує власник представленої колекції вінничанин Володимир Козюк, на подібні заходи обласні чини чомусь затягнути важко.
Культура фотографа визначалась не тільки підписом на фотографії, а й приналежністю до певного двору. Так на виставці є фото за підписом С.Клімошевська, фотографа його величності шаха персидського і там же номер телефону автора — 195. Крім робіт відомих майстрів, Володимир Козюк зібрав також види міст, портрети тогочасних посадовців, військових і так звані соботєйки. Щось на кшталт сучасного фоторепортажу. На виставці соботєйки представлені знімком 1910 року — Леонтович диригує хором у парку на 50-річний ювілей місцевого протоєрея Дуначевського. Ще одна родзинка — взвод залізничного полку Миколи II та віньєтки військових гвардійців у Варшаві.
Сфотографуватись з одним із останніх «див техніки» було так само популярно, як тепер на селі — з мавпою. Дамочка з хутром, два молодики за пляшкою — і ніякої вульгарності. Фотографування було процесом, а не теперішньою п’ятихвилинною розвагою, спровокованою потребою. На похід в салон люди налаштовувались декілька днів, підбирали одяг, а потім годинами розмовляли з фотографом. За перші фотографії часом платили, як за чотири корови.
Володимир Козюк каже, що для Вінниці ця виставка — подія. Щоправда, за його словами, у київських колекціонерів підбірки старовинного фото куди багатші за його.