Із вагонних гальм десятка залізничних потягів зняли повітророзріджувачі й «наколупали» таким чином півтора пуда міді? Ну й що — не під час же руху. Переживемо!
Торік злочинці розукомплектували майже півтисячі зрошувальних машин марки «Днепр» та «Фрегат». Ну й що? Переживемо!
Переживемо, звісно. І в першому випадку. Хто там про того Петефі пам’ятає. І в другому, мовляв, катастрофи ж не сталося. І в третьому... Хоча як подумаєш, що майже 50 тисяч га зрошуваних земель області без життєдайної вологи залишилися — волосся на голові сторч стає. Хто підрахує збитки і від недобору врожаю, і від недоотримання його дітьми, пенсіонерами, вагітними жінками?..
Власті Херсона наважилися нарешті перевірити пункти з прийому брухту чорних та кольорових металів. Бо, як зрозуміло, і чорне, і кольорове, маючи якусь ціну, обов’язково потрапить сюди. А тут — приніс, то отримай копійчину. А де взяв — то там уже немає. Ніхто ж не вимагає поки що довідку про те, злодій ти чи ні. А не завадило б!
Спецкомісія міськради з перевірки пунктів прийому брухту встановила, що третина із понад сотні осіб цією справою займаються незаконно. Тому не видається дивним той факт, що на складах члени комісії «знайшли» всякої всячини, зданої злодіями, на суму, що може перевищити два бюджети Херсона! Зрозуміло, що ніяких документів на отой брухт (?!) промислового походження не було.
І комісія, і міліція, і депутати тут безсилі. Важко зарадити тому, що є часткою загальнодержавного лиха.
— Якщо буде чітко визначено, — розповідає голова постійної комісії з питань екології міськвиконкому Андрій Мельников, — що може здавати приватна особа як брухт, а що — юридична, коли на брухт будуть документи, лише тоді можна сподіватися на позитивні зрушення. А вимоги депутатів без втручання силовиків нічого не дадуть.
Щоб проблема з крадіжкою кольорових металів не стала предметом відфутболювання, треба для неї вибрати кін — місце, куди її під час гри треба вкинути. Щоб вона стала й не поза коном, і не перед коном. А законом передбачена і врегульована.
Херсон