У столичному палаці «Україна» відбувся Шевченківський вечір «Ми — діти твої, Україно!» (Подія транслювалася на весь світ у прямому ефірі Першого Національного). Його організатори — Михайло ПОПЛАВСЬКИЙ & Со. Вже шість років поспіль Київський національний університет культури і мистецтв (КНУКіМ) відзначає культурно-мистецьким заходом день народження нашого великого поета. Проте це — більше, ніж концерт. Радше — уроки патріотизму для молодого покоління та єднання — для старшої генерації. Тобто, організатори мали на меті показати молоді, що Тарас Шевченко настільки багатогранний та універсальний, що завжди сучасний. (Згадаймо перші фестивалі «Червона рута» — вони відбувалися, що називається, під егідою Кобзаря, хоча далеко не всі артисти виконували пісні на його вірші.) А ще Михайло Михайлович із командою прагнули наголосити, що Тарас Григорович — один із символів нашого єднання. Так було віддавна, коли він як масштабна постать з’єднував Правобережну і Лівобережну Україну. Так є й тепер — єднається Захід зі Сходом.
— Тарас Шевченко — наш духовний лідер, — зауважив Михайло ПОПЛАВСЬКИЙ. — Взірець людини вільної. Його полум’яна поезія — то цілюще джерело, що піднімає дух українського народу. Він мріяв, щоб у рідній стороні ми зажили по-справжньому вільно, почувалися гордими, що ми, українці, — є великою нацією.
Згаданий вечір можна назвати генеральною репетицією до ювілею, що відзначатимемо наступного року. Автору ідеї, головному режисеру-постановнику події Михайлу Поплавському завжди вдається втілювати оригінальні задуми. Цього разу задум можна окреслити так: «Наша дума, наша пісня/ Не вмре, не загине.../ От, де люде, наша слава,/ Cлава України». Інакше кажучи, у концерті брали участь музиканти різних поколінь, виконуючи композиції на Шевченкові слова, а також авторські. Серед артистів: Василь Зінкевич, Дмитро Гнатюк, Оксана Білозір, Іван Попович, Алла Кудлай, Павло Зібров, Анатолій Матвійчук, Віталій Білоножко, Алла Попова, Тарас Постніков, Марія Яремчук, Олексій Матіас, а також чоловічий вокальний квартет «Гетьман», український народний хор ім. С.Павлюченка КНУКіМ, Театр сучасної хореографії «Сузір’я Аніко», ансамбль народного танцю «Київ». До речі, виступи останніх збурювали в глядацькій уяві картини з поетових, наприклад, «Іван Підкова»:
«Чорна хмара з-за Лиману
Небо, сонце криє.
Синє море звірюкою
То стогне, то виє.
Дніпра гирло затопило.
«Ануте, хлоп’ята,
На байдаки! Море грає —
Ходім погуляти!»
Між іншим, окремо слід відзначити стильні відеоряди, що супроводжували концертні номери.
До слова, захід відвідав міністр культури України Леонід НОВОХАТЬКО, який зокрема зазначив: «Є багато прекрасних ідей і проектів як у світі, так і в Україні, та реалізувати їх не кожному вдається. Саме Київський національний університет культури і мистецтв на чолі з Михайлом Поплавським протягом багатьох років втілює в життя суспільно значущі творчі проекти».
А ось враження глядачів.
— Ліна Костенко писала про те, що люди завжди потребуватимуть глибокого, людяного, незалежно від моди і часів, в яких живуть. Така їхня природа, — розповідає менеджер середньої ланки Остап ГЛИВИНСЬКИЙ. — Тому я сьогодні тут.
— Я сюди привела свою доньку, ученицю середніх класів, — продовжує Катерина ПАВЛЕНКО, вчителька української мови і літератури. — Наступного разу я прийду зі своїми учнями. Концертна — одна із цікавих форм вивчення Шевченка.
На завершення хочеться сказати, що ми часто маємо замулене око на Шевченка. А все тому, що до осмислення його мистецтва, зрештою, масштабу самої постаті не маємо творчого підходу. Пророки навіть по своїй смерті мусять жити в тому народі, звідки вийшли. Адже їхня присутність дозволяє народу вціліти на історичних і життєвих перипетіях. Тож, коли ми хочемо відчувати Кобзаря серед нас повсякчас, тоді, очевидно, його треба подавати через сучасні форми, як це робить КНУКіМ. Наприклад, через кіно, зобразивши Тараса Шевченка супергероєм (він таким і був), музику, живопис...
До слова, Михайло Поплавський & Со вже розробляють креативні ідеї щодо проведення Шевченківського вечора наступного ювілейного року. Кажуть, то буде загальнонаціональний різножанровий проект — всеукраїнський фестиваль «Ми — діти твої, Україно!». Найкращі виконавці з усієї країни візьмуть участь у масштабному дійстві на майдані Незалежності в Києві. Тож далі буде...