Попри те, що за останні роки промислове виробництво в Україні вельми істотно скоротилося, рівненські жінки продовжують успішно конкурувати з чоловіками на важких роботах. Представниці слабкої статі продовжують трудитися навіть у позавідомчій охороні. При цьому оплата їхньої праці в середньому на 25—40% нижча, ніж у працюючих чоловіків. Дуже серйозно представлені жінки на Рівненщині і в органах влади, однак, в основному на нижніх рівнях управлінської вертикалі. Так, в обласному центрі з тринадцяти членів міськвиконкому лише один — жінка.
Як свідчить статистика, у жінок більше шансів втратити роботу. З усіх зареєстрованих за дев'ять місяців нинішнього року на рівненській міській біржі праці більше п'ятдесяти шести відсотків становлять саме жінки. У той же час, неухильно зростає роль коштів, що заробляються жінками, в сімейному бюджеті. Так, за даними економістів, 90% сімей опиняться за межею бідності, якщо не працюватиме мати сімейства. На думку фахівців, подібне навантаження прямо позначається на демографічній ситуації. Все більше жінок не можуть собі дозволити мати навіть одну дитину. Стресові ситуації й важка робота впливають і на мікроклімат сім'ї. У Рівному в середньому кожний третій шлюб розпадається.
На жаль, подібна не дуже райдужна картина ще довго буде вельми типовою для нашого суспільства, бо в боротьбі за виживання жінки, ніде правди діти, часто важчі за чоловіків.