Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Знати мову – вигідно

Пересвідчилися переможці конкурсу знавців української
12 березня, 2002 - 00:00

Учасники конкурсу прийшли з батьками, що наповнювало зал ще й атмосферою сімейного торжества. Серед нагороджуваних були діти не тільки етнічних українців, але й дівчинка, яка народилася у Чечні в російськомовній сім’ї — Мар’яна Тишковська (9 років), батько Христини Костюк (11 років) з Івано-Франківська — німець за національністю, а третьокласниця Марія Алексанян, яка стала переможцем у конкурсі на обласному рівні у Сумах, — iз сім’ї біженців із Вірменії.

Голова журі, доктор філологічних наук, завідуюча кафедрою стилістики української мови, Любов Мацько, повідомила кореспонденту «Дня», що конкурс орієнтується на виявлення і на розвиток «мовних особистостей», тобто на розвиток якості вираження своєї «особистості» за допомогою мовних засобів. Цим конкурс знавців і відрізняється від звичних нам шкільних олімпіад, на яких перевіряється не стільки самореалізація дитини у мові, скільки рівень знань на певному етапі навчання. Викладач педуніверситету ім. Драгоманова Любов Іванівна повідомила, що конкурс знавців української мови вже проведено і на всіх факультетах університету, і студенти загалом продемонстрували хороше володіння мовою при подачі професійних знань. До речі, подібним чином випробовували і школярів, яким пропонували назвати відомих українських вчених і розповісти про їх внесок у світову науку.

Конкурс фінансується Лігою українських меценатів і спонсорами як з України, так і з інших держав. Переможці отримують премії, які є іменними. Імена тих, хто пожертвував гроші на кожну конкретну винагороду, записуються у Дипломи переможців. Виконавчий директор Ліги українських меценатів Микола Слабошпицький повідомив кореспонденту «Дня», що вже зібрав необхідну суму для проведення третього конкурсу імені Петра Яцика. До речі, Петро Яцик заповідав значну частину своїх коштів на створення фонду, відсотки від внеску якого повинні використовуватися на освітні цілі, а сам фонд повинен залишатися незмінним. Змагальний етап конкурсу для школярів вже завершено, переможці, які посіли 1—3 місця всіх вікових категорій, будуть урочисто нагороджуватися 22 травня у Палаці «Україна» за участю Президента нашої держави. Для студентів вузів конкурс зараз у розпалі, а фінальний свисток для них пролунає наприкінці квітня. У конкурсі також беруть участь і учні з дванадцяти держав колишнього пострадянського простору, для яких він проводиться за окремими правилами.

Людмила РЯБОКОНЬ, «День»
Газета: 
Рубрика: