Ми навчаємося, щоб виростити новий вид дерева — «дерево фінансове звичайне», — такою вбачають мету освітнього процесу студенти економічного факультету КНУ. Приємно чути: навряд чи хтось не погодиться з тим, що вирощування згаданої «агрокультури» давно час ставити на промислову основу. Декан економістів Віктор Базилевич не просто з цим погоджується. Більше того, він упевнений, що не існує жодного протиріччя між сумними «даними» служб зайнятості (про освітні «перегини», внаслідок чого країна випустила у світ різних юристів-економістів більше, ніж їй потрібно) і статистикою приймальної комісії — конкурс на економічний стабільно один із найбільших і нині становить близько п’яти чоловік на місце. Тим більше, що «найавторитетніший заклад у країні з могутньою армією теоретиків і практиків» (як справедливо величає декан Київський національний загалом та економічний факультет зокрема) під мінливий світ не підлаштовуватися не може: фундаментальні знання — само собою, але спектр спеціальностей неухильно розширяється, підлаштовуючись під сучасні запити.
Проте залишимо серйозний тон за дверима кафедри з строгою назвою «фінанси», де Віктор Дмитрович роздавав інтерв’ю численним ЗМІ. Усе-таки в стінах факультету днями панувало свято, а вузівським вихованцям — байдуже, чи опановують вони ази драматичного мистецтва, чи сохнуть під час сесії над факторним аналізом й усяким «дебетом-кредитом» — за написаними правилами належить поєднувати серйозність навчального процесу з вмінням перетворювати цей самий п’ятирічний процес на справді золоті роки. Що на день народження факультету («стукнуло» економічному аж 59) з успіхом останні й демонстрували: приміщення актового залу віддали під огляд місцевих талантів, а холи — під фотопрезентацію кожної з груп факультету. Запам’ятався девіз майбутніх менеджерів: «мрія управлінця — керувати всім тим, що є керованим, а те, що некероване, — зробити керованим». Утім, як свідчать фотографії, економісти, як і інші студенти, прикриваючись серйозною науковою літературою, жують іноді бутерброди на семінарах і сплять на лекціях.
А ось талантів тут, здається, більше, ніж де-небудь. Хоч, кажуть, за кількістю тутешніх культмасових заходів, за активністю органів студентського самоврядування, за роботою різноманітних студентських гуртків економісти вже давно дають фору багатьом іншим факультетам — у тому числі й тим, які традиційно вважаються більш творчими. При цьому тут ще й примудряються боротися за звання кращого студента. Хоч, скажімо прямо, стимул для цього непоганий — переможниця нинішнього року, кращий магістр Аня Харламова стала володаркою вельми симпатичного призу, цілком можливо — стартового капіталу для майбутньої великої справи: злитка банківського золота.