У Росії, за повідомленнями інформагентств і користувачів «Всесвітньої павутини», створено Російську академію Інтернету.
Вона покликана об'єднати мешканців так званого «Ру-нету», тобто тієї частини «Всесвітньої мережі», в якій розмовляють, листуються, спілкуються російською мовою. А це не тільки Росія чи, наприклад, частина України, а й користувачі з Америки, Канади, Ізраїлю. До академії увійшли найвідоміші фігури цього сегмента Мережі, такі як Артемій Лебедєв, Анатолій Прохоров, Алла Митрофанова. Академія заснувала національну Інтернет- премію. До участі в конкурсі приймаються фірмові й особисті сайти (елегантно і зручно оформлені «сторіночки» користувачів). У журі конкурсу увійшли особистості, які представляють культуру як таку, і які в сприйнятті багатьох пов'язані аж ніяк не з комп'ютерами. Це Юрій Башмет, Олег Газманов, Григорій Горін, Борис Гребенщиков, Іван Диховичний, Сергій Капіца, Андрій Кончаловський, Стас Намін, Борис Стругацький та інші.
У конкурсі 21 номінація. Головні — чотири: Гран-прі, «Відкриття року», «Людина року» і «Веб вибирає вас!» Крім того, переможців визначать серед тематичних сайтів: інформаційних, наукових, культурологічних, літературних, комерційних тощо.
До речі, про літературу. У російському Інтернеті вже кілька років у величезній кількості публікуються щойно написані романи та поеми, окремі вірші та збірки оповідань, проводяться численні конкурси по «мережевій» літературі, і вони є досить представницькими і престижними. Навіть московська патріархія оголосила в Інтернеті свій конкурс на кращий вірш на релігійну тематику.
А як із «Всесвітньою павутиною» в Україні? Окремі «просунені» провайдери та користувачі поки не можуть конкурувати з росіянами. Немає в нас і подібних конкурсів, які підвищують загальний рівень роботи у «всесвітньому селі». Як повідомили кореспонденту «Дня» в Держкомітеті з інформаційної політики і в ряді найбільших обслуговуючих Інтернет-центрах, про українську академію Інтернету мова поки не йде. І, перефразовуючи Білла Гейтса, можна сказати: «якщо в Україні немає Інтернету — то в світі немає України».