Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Африканськi колонiї виставляють рахунок

4 вересня, 2001 - 00:00

На Всесвітній конференції ООН проти расизму, що відкрилася минулої п’ятниці в південноафриканському місті Дурбані, між країнами Європейського Союзу виникли розбіжності щодо питання про те, чи треба вибачатися за работоргівлю. Несподівано для всіх представники британської делегації заявили, що «європейці вважають работоргівлю прикрим явищем, однак не мають наміру вибачатися за неї або визнавати, що вона була злочином проти людства», передає Бі-Бі-Сі. Солідарними з Великою Британією у питанні работоргівлі були Іспанія, Португалія та Нідерланди. Проте інші європейські країни, серед яких головуюча в ЄС Бельгія, багато в чому симпатизують намірам африканців домогтися офіційного вибачення від європейців.

Велика Британія та її прихильники у спірному питанні работоргівлі побоюються не стільки самого «вибачення», скільки непередбачуваних наслідків з боку міжнародного права, яке, безсумнівно, пiдтримає «принижених і ображених». З іншого боку, за нормами міжнародного законодавства, держави-работорговці зобов’яжуть виплатити репарації деяким африканським країнам та афро-американським організаціям, що є зараз одним iз найбільш дебатованих питань на конференції в Дурбані.

Як повідомили «Дню» в прес-службі МЗС України, нашу державу на Всесвітній конференції ООН в Дурбані представляє тільки Надзвичайний та Повноважний Посол у Південноафриканській Республіці Ігор Турянський. Очевидно, думкою України щодо расизму та національної дискримінації ніхто в ООН не цікавиться.

Тетяна ГРИНЬ
Газета: 
Рубрика: