Від вибуху в кенійській столиці Найробі загинуло 200 осіб і поранено 4877, а в танзанійському Дар-ес-Саламі вбито — 11, поранено — 74 особи, повідомляє агенція АП. Вибух виявився фатальним для генерального консула США в Найробі Джуліана Бартлі й 11 американців. Серед кількох десятків поранених американців — посол США в Кенії Пруденс Бушнел.
Посольства Сполучених Штатів за наказом адміністрації Клінтона переведено в режим підвищеної безпеки, в усі куточки світу зараз відлітають працівники американських спецслужб. Рівнобіжно до рятувальних робіт у столицях обох східноафриканських країн розпочалися заходи щодо виявлення ініціаторів та виконавців терактів. Міністр оборони США Вільям Коен заявив, що його країна відповість на теракт одразу після того, як визначить, хто є його замовником. Американський держсекретар Мадлен Олбрайт нагадала, що «пам’ять у Сполучених Штатів дуже довга, як і наші руки». Президент Білл Клінтон пообіцяв: якщо виявиться, що теракти профінансовано урядом будь-якої держави, відповідь США буде дуже жорсткою. Те, що теракт було задумано за межами Кенії й Танзанії, сумнівів не викликає.
Окремі мас-медіа й уряди певних держав, зокрема Ізраїлю, поспішили звинуватити в цьому злочині ісламських фундаменталістів. Серед підозрюваних організацій — єгипетський фундаменталістський «Союз священної війни», а також терористичні угрупування, що фінансуються арабським мільярдером Осман Бін Ладеном. Коен підозрює в скоєному злочині лівійський режим Муаммара Каддафі. Цей режим визнано Заходом як одного з головних спонсорів світового тероризму. Можливо, нитки змови ведуть до Судану, Іраку, Ірану — країн, з якими в американців існують проблеми. Поки що ж слідство йде своїм ходом. Надійшли повідомлення про осіб, які за кілька хвилин перед вибухом у столиці Кенії втікали з того місця, стріляючи на ходу з автомобіля у бік посольства. Хоча інші повідомлення свідчать про водія-самогубця, який зупинився на автостоянці біля американського посольства в Найробі й узагалі не виходив з машини. Крім того, слідство врахує дані про осіб, які за три дні перед вибухом знімали будинок посольства на відеокамеру.
Кенію й Танзанію терористи обрали як місце своїх злочинів, вочевидь, через те, що ці країни підтримують дружні стосунки зі США й це є причиною їхнього відносного добробуту в порівнянні з іншими країнами континенту. Бажання будь-що завдати американцям неприємностей для терористів виявилося важливішим, аніж життя тисяч африканців.
Зараз Америка в жалобі. Проте президент Клінтон навіть за цих сумних умов зумів потішити національну гордість американців. Він, зокрема, заявив, що «Америка стала об’єктом атак терористів, оскільки ця країна володіє унікальним становищем лідера в світі».