Спортсмени з країн колишнього СРСР завоювали на Олімпіаді в Афінах 162 медалі, серед них 45 золотих, 52 срібні та 65 бронзових. Левова частка від цієї суми припала на збірну Росії, яка закінчила Ігри-2004 на другому місці за загальною кількістю нагород і на третьому — за золотими медалями. Усього російські олімпійці в Афінах завоювали 92 медалі (27+27+38). На другому місці в своєрідному рейтингу команд із колишніх радянських республік перебуває Україна — 23 медалі всього, із них дев’ять золотих, стільки ж бронзових і п’ять срібних. У загальнокомандному заліку українці зайняли 12-те місце, піднявшись на дев’ять рядків порівняно з Олімпіадою-2000 в Сіднеї. Треті в рейтингу — також слов’яни. Білоруська команда в Афінах здобула два «золота», шість срібних і сім бронзових нагород. Разом — 15 медалей і 26-е місце. З інших країн колишнього СРСР, за даними РІА «Новости», чемпіонами та призерами Олімпіади- 2004 ставали спортсмени з Грузії (2+2+0), Узбекистану (2+1+2), Казахстану (1+4+3), Литви (1+2+0), Азербайджану (1+0+4), Латвії (0+4+0) й Естонії (0+1+2). На відміну від Ігор у Сіднеї, цього разу залишилися без медалей команди Молдови, Киргизії та Вірменії.
Чотири роки тому спортсмени пострадянського простору завоювали на одну медаль більше, ніж зараз, — 163. Та й нагород вищої проби тоді було 48 проти 45-ти в Афінах. Що стосується трійки лідерів світового спорту, то її склад порівняно з Сіднеєм не змінився. Перше місце (і за «золотом» і за загальною кількістю медалей) знову зайняли американці, а ось росіяни «недобрали» п’ять нагород вищої проби, якщо порівнювати останні дві Олімпіади. Відповідно в заліку за золотими медалями на друге місце вийшов Китай. Водночас варто відзначити, що кількість золотих медалей у США поступово зменшується. Так, у Атланті-96 американці взяли 44 «золота», в Сіднеї — 39, а в Афінах — 35. І навпаки, Китай постійно прогресує: 16 золотих нагород у Атланті, 28 — в Сіднеї, а тепер — 32. Також звертає на себе увагу той факт, що відрив трійки лідерів від інших країн помітно збільшився. Австралійці, які зайняли четверте місце і в Афінах, і в Сіднеї, завоювали на Іграх-2004 17 медалей вищої проби та 49 всього. Чотири роки тому їхнє відставання від китайців становило лише одну медаль.
Деякі офіційні особи найближчого зарубіжжя вже прокоментували виступ своїх делегацій. Міністр спорту та туризму Білорусі Юрій Сиваков обіцяє, що якщо в 2008 році він залишиться міністром, Білорусь завоює в Пекіні ті 25 медалей, які не вдалося отримати в Афінах. (Утім, прогноз цей мав, напевно, досить утопічний вигляд. — Авт. ) «Пиріг не вдався. Чи борошно було погане, чи дріжджі підвели, чи комусь щось перешкодило — роги, голова чи щось нижче», — заявив Сиваков на прес- конференції в понеділок, нагадавши, що керівництво країни перед білоруськими спортсменами поставило завдання — завоювати на Олімпіаді в Афінах 25 медалей. Міністр визнав прорахунки, допущені напередодні Олімпіади: «По-перше, погано продумана стратегія участі білоруських спортсменів у комерційних стартах протягом останніх місяців перед Афінами, відсутність аналітики стосовно кожного спортсмена». Сиваков наголосив, що «для успішніших і більш прогнозованих виступів на майбутніх Олімпіадах має бути найповніша інформація щодо кожного спортсмена, аж до того, що він їсть, що п’є, кого кохає». (Десь ми це чули. Щоправда, багато років тому. — Авт. ) Міністр пообіцяв, що «після Олімпіади проаналізують усі підсумки, зокрема й діяльність тренерів». «Комусь доведеться потиснути по-чоловічому руку, а комусь і прищемити дверми», — заявив він білоруським ЗМІ.
Президент Грузії Михайло Саакашвілі пообіцяв, що уряд візьме під особливу опіку розвиток спорту в країні. Виступаючи на прийомі, присвяченому грузинським спортсменам, Саакашвілі відзначив, що «грузинам особливо добре даються важка атлетика та боротьба». У зв’язку з цим він пообіцяв відкрити в кожному великому селі спортзали для занять цими видами спорту. Як повідомляє агентство «Новини-Грузія», в своєму виступі президент також закликав грузинських спортсменів, які виступають за інші країни, повернутися на батьківщину. Він пообіцяв створити їм «найкращі умови» в разі повернення. Нагадаємо, що багато грузинів, особливо в боротьбі та важкій атлетиці, захищають кольори екзотичних у цих видах спорту країн. Наприклад, Канади чи Австралії.