Учора Світовий банк підтвердив інформацію про те, що уряд Аргентини оголосив дефолт по боргових зобов’язаннях на суму в 805 мільйонів доларів. На сьогодні Банк отримав лише $79,2 мільйона, решту Буенос- Айрес мав виплатити у четвер до кінця дня, однак міністр економіки Аргентини Роберто Лавана особисто заявив керівництву Банку, що країна спроможна виплатити лише проценти по заборгованості. У відповідь на заяву Банк оголосив, що результатом дефолту стане відмова Аргентині у будь-яких нових кредитах, а також замороження доступу до наявних на сьогодні займів у разі невиплати боргу протягом наступного місяця. Якщо ж заборгованість буде погашено до середини грудня, то заборону на обговорення нових заявок про надання кредитів знiмуть.
Мільйони аргентинців суттєво постраждали через девальвацію песо під час нещодавньої кризи в країні. Бажання населення зняти з банківських рахунків хоча б те, що залишилось, призвело до кризи банківської системи, оскільки банки не мали достатньої кількості коштів. На той час МВФ обмежився відправленням до Буенос-Айреса команди експертів для обговорення можливої фінансової допомоги за умови проведення «ключових реформ», найголовнішими з яких були скорочення державних видатків на федеральному та регіональному рівнях. Фонд також поставив відміну закону про економічний саботаж, прийнятий у 1974 році, що робить банківський сектор майже беззахисним, однією з умов для поновлення кредитів. У травні Аргентина пішла на поступки МВФ, скасувавши закон. Така політика уряду викликала масові протести, однак після оголошеного в грудні минулого року дефолту (загалом близько 141 мільярда доларів) країна потребувала термінової фінансової допомоги.
Ситуація, в якій Аргентина опинилася сьогодні, залишає країні небагато варіантів дій. Центральний банк країни спроможний сплатити заборгованість, але для цього йому доведеться випорожнити всі свої сейфи і відмовитися від підтримки курсу песо, який продовжує падати. Можна також виплатити 280 мільйонів доларів як «платіж доброї волі» за процентами або ж знову спробувати домагатися відстрочки, на що власне і сподівається Роберто Лавана. Але такий поворот видається малоймовірним через те, що Буенос-Айрес не зможе прислухатися до порад МВФ (збільшити податки і тарифи на комунальні послуги) через низький рівень життя в країні. І навіть якщо уряд все ж таки піде на введення непопулярних заходів, реалізація цієї програми буде заблокована судовою владою.