У неділю на засіданні кабінету прем’єр-міністр Їзраїлю Ехуд Барак заявив про тайм-аут у мирних переговорах із палестинцям. Своє рішення Барак обгрунтував результатами арабського саміту, який, за його словами, застосував щодо Ізраїлю мову погроз. І тепер, мовляв, «необхідно зробити переоцінку дипломатичного процесу у світлі подій минулого тижня і ця потреба диктується здоровим глуздом», повідомила «Джерузалем пост». Речник ізраїльського уряду Нахман Шаі визнав, що тайм-аут допоможе політично ослабленому Бараку залучити Шарона до кабінету, щоб сформувати надзвичайний уряд країни.
Для лідера Палестинської автономії Ясіра Арафата рішення Барака не було новиною. Про це він сказав, повернувшися із саміту. Водночас Арафат заявив, що палестинський народ «продовжуватиме свій шлях на Єрусалим», столицю майбутньої палестинської держави. Разом з тим палестинський лідер зазначив, що існує один спосіб зупинити «мирну боротьбу палестинського народу — це імплементація підписаних угод і завершення політичного процесу заснуванням Палестини.». «Приймає це він чи ні — хай іде до біса», процитувало АП слова Арафата, який не назвав Барака по імені.
Міністр із парламентських справ Палестинської автономії не виключив в інтерв’ю «Джерузалем пост» продовження переговорів із урядом національної єдності, до якого входитиме і лідер «Лікуда» Аріель Шарон. «Однак переговори повинні починатися там, де вони завершилися в Кемп-Девіді». Шеф палестинської служби безпеки Жібріл Раджуб заявив, що відхиляє вимоги Ізраїля припинити насильство до того, як відновляться мирні переговори. «Безпека повинна стати результатом політичного процесу», — сказав він. Лідер палестинської поліції Фатх на Західному березі Марван Баргуте наголосив, що інтифада й переговори повинні йти поруч допоки не буде покладено край ізраїльській окупації. Одне із палестинських джерел заявило: «Наша стратегічна мета — мир, але подібно до ізраїльтян, ми вестимо переговори із зброєю в руках».
Двадцять дві країни-учасниці арабського саміту ухвалили оголосити дипломатичний бойкот Ізраїлю і зібрати $1 млрд на підтримку палестинців, причім $800 млн призначено на збереження ісламської ідентичності Єрусалиму, а решта — родинам палестинських жертв і освіту їхніх дітей. Туніс розірвав дипломатичні зв’язки із Ізраїлем. Це все вже називають «політичною та економічною інтифадою».
Тим часом Ізраїль вже практично розглядає один із можливих найгірших сценаріїв — зведення «Берлінської стіни» у відповідь на палестинську інтифаду і можливе проголошення Арафатом 15 листопада незалежної держави. Барак, який вважає, що «добрі кордони роблять добрих сусідів», вже доручив заступникові міністра оборони Ефраму Сне вивчити план втановлення кордонів із новою державою Палестина. За деякими оцінками, вартість огорож і тунелю під Оливковою горою становитиме майже $1 млрд. Для палестинців це означатиме втрату 110 тисяч робочих місць у Ізраїлі.
Радник-посланник Посольства Ізраїлю в Україні Зеєв Бен-Ар’є, до речі, зазначив «Дню», що в нього є певні сумніви щодо того, що Арафат дійсно збирається проголошувати Палестинську державу, а не просто використовувати це як постійну погрозу.