Білоруський уряд не цікавить оцінка демократичності президентських виборів з боку Заходу і не лякає перспектива економічних санкцій, сказав у інтерв’ю Рейтер міністр закордонних справ Білорусі Сергій Мартинов.
Ряд політиків ЄС і США вже заявили про те, що вибори в Білорусі, які відбудуться 19 березня, не можуть бути визнані, оскільки опозиційні кандидати не мають рівних можливостей для агітації з Олександром Лукашенком. «Вибір народу не має потреби в зовнішньому визнанні. Це найпринциповіше. Влада Білорусі не чекає визнання чи невизнання цього вибору ззовні. Заяви ще до виборів про те, що вибори нібито невільні, нібито сфальсифіковані говорять про те, що діагноз уже давно готовий і наші контрпартнери чекають лише факту виборів, щоб про це оголосити», — сказав Мартинов. За його словами, політика Заходу щодо Мінська неефективна, оскільки за минулі десять років не принесла результатів і пропонує обом сторонам почати переговори та зробити взаємні зустрічні кроки для поліпшення відносин. «Санкції ніколи не вирішують ніяких проблем. Для нас здається більш ніж сумнівним використати економічні санкції в політичних цілях. Ми вважаємо, що це погано пахне», — сказав Мартинов. «Білорусь ці санкції переживе... Але, цілий ряд країн, особливо сусідніх із нами, серйозно заробляють на бізнесі з Білоруссю. Чи піде це на користь економіці цих країн?» — говорить Мартинов.
Згідно з даними опитувань, проведених у середині лютого, Лукашенко значно випереджає своїх суперників і може отримати понад половину голосів виборців, перемігши на виборах вже в першому турі.