Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Біжи, Гілларі, біжи...»

Екс-держсекретарю подарували кросівки, щоб вона балотувалась у президенти США. Може, не варто?
15 жовтня, 2014 - 11:51
Екс-держсекретарю подарували кросівки, щоб вона балотувалась у президенти США
ФОТО З САЙТА KANSASCITY.COM

Позавчорішній виступ екс-держсекретаря США Гілларі Клінтон на вечері, організованій університетом штату Невада в Лас Вегасі (UNLV), мав усі ознаки того, що вона змагається за посаду найвпливовішого політика у світі. Між іншим, це була третя її поїздка в цьому році у Лас Вегас, який називають Містом гріха. Якщо першого разу там у неї запустила черевиком якась жінка, то цього разу редактор і видавець Las Vegas Sun, опікун UNLV Бріан Грінспан, який вів вечерю, вибачився за той епізод і подарував їй нові кросівки. Зрозуміло, що всіма це було сприйнято як натяк на те, щоб вона балотувалася у президенти.

Формально Клінтон допомагала своїм колегам демократам збирати кошти на проміжні вибори до Конгресу у листопаді, але тим не менше у своєму виступі вона говорила про освіту, війну та мир. До речі, сама Клінтон за участь у вечері отримала 225 тис. доларів. Скоріше за все, університет компенсує свої затрати, оскільки простий квиток-пропуск на вечерю з екс-держсекретарем коштував 200 доларів, а для бажаючих сфотографуватися з Клінтон до її виступу потрібно було викласти за VIP-квиток 20 тис. доларів.

Хоча Клінтон не висловилась щодо планів участі в президентських виборах, але це проглядалось у її виступі, свого роду суміші безтурботних історій про те, з якими людьми вона зустрічалась в політиці і чого досягла на міжнародній арені.

Вона не ухилилась від запитань про президента Росії Володимира Путіна, назвавши його «холоднокровним колишнім агентом КДБ».

Клінтон додала: «коли я мала справу з Путіним, то у нас відбувався постійний обмін аргументами, іноді досить гарячий. Його можна зрозуміти і з ним можна мати справу. Але це вимагає довгострокових стратегічних зобов’язань».

Щоправда вона так і не сказала, як же треба з ним вести справу, зазначивши, що світ «не може дозволити, щоб кордони Європи переписувались таким чином, як Путін намагається переписати кордони України. Це буде погано для нас.»

Те, що це погано, ми в Україні дуже добре відчуваємо. Але й виникає запитання до тих же США, які одні з підписантів Будапештського меморандуму були гарантами суверенітету та територіальної цілісності України. Ось на це мають дати відповідь у Вашингтоні, у тому числі майбутні претенденти на посаду глави Білого дому.

І як зазначив «Дню» на умовах конфіденційності один з українських дипломатів, дуже тривожними є сигнали з боку багатьох столиць, що з Путіним треба розмовляти, домовлятись. І в це русло вписується позиція Гілларі Клінтон, судячи по її заявах на вечері у Лас-Вегасі. А насправді, наголошує співрозмовник, з Путіним не треба домовлятися, а його треба зупинити. А якщо з ним розмовляти, то треба мати чітку позицію і в ніякому разі не йти на компроміс за рахунок своїх інтересів.

Микола СІРУК, «День»
Газета: 
Рубрика: