Головною зустріччю першого післявиборчого дня Володимира Путіна була його поїздка на дачу до Бориса Єльцина. «Другий президент приїхав до першого», — прокоментували тележурналісти...
Перед цим Путін був на концерті і його вітали колишні прем’єри — Віктор Черномирдін, Сергій Степашин... Вони прекрасно усвідомлювали, що кожного з них Борис Єльцин та його команда — Борис Березовський, Валентин Юмашев, Тетяна Дьяченко — могли зробити другим президентом Росії. Тільки Євгена Примакова не могли, бо той відверто не любив єльцинське оточення і вже тому був приречений на політичну смерть... Однак екс-прем’єрам тепер варто думати не про минуле, якого не відбулося, а про майбутнє, у якому вони залежатимуть від волі саме тих людей, які не зробили їх наступниками.
Поїздку Путіна до Єльцина цього разу дозволили знімати. Широкому загалу менш відомо, що він досить часто навідувався до екс-президента без телекамер. А коли не навідувався — про його наміри розповідала батьку Тетяна Дьяченко, яка бачилася з Путіним майже щодня. Свого часу її усунення з посади президентського радника багатьма сприймалося, як кінець впливу. Хоча Юмашев давно вже не посідає жодних посад, що не заважало йому зустрічатися із президентом Єльциним та в.о.президента Путіним. Сила єльцинського оточення — якраз в тому, що воно здатне обходитись без посад! А тепер і сам Борис Миколайович долучився до «сім’ї» — без посади, проте із титулом першого президента Росії.
Свого часу таку систему запровадив у Китаї Ден Сяопін. Поруч із ЦК Компартії Китаю з’явилася очолювана ним Центральна комісія радників з ветеранів партії... Згодом Ден і цю посаду залишив, але, скажіть, кого обходило хто в часи його життя очолював цю комісію, чи був головою ЦК КПК, чи головою КНР? Звичайно, я не збираюсь проводити паралелі, однак нагадаю досить відомий факт заміни лідера партії після подій на площі Тяньаньмень. Так вирішив Ден.
Володимир Путін просто зобов’язаний виправдати надії тих, хто допоміг йому стати другим президентом Росії. Другим — тому що перший вже є...