На банківських рахунках у Швейцарiї колишнього керуючого справами президента Росії Павла Бородіна, нині державного секретаря Союзної держави Білорусі й Росії, заморожено кілька мільйонів доларів. «Загальна сума заморожених коштів у справах фірм «Мабетекс» і «Мерката» становить $65 млн ., але я не можу в інтересах слідства сказати, яка частина цієї суми належить Бородіну», — заявив генеральний прокурор швейцарського кантону Женева Бернар Бертосса.
Видиний у Швейцарiї ордер на арешт Бородіна залишається чинним. «Він звинувачується у відмиванні грошей тут, у Женеві, а не в корупції в Росії», — заявив генеральний прокурор. Хоча він і сказав, що фірми «Мабетекс» і «Мерката», пов’язані з реставрацією Кремля за Бориса Єльцина і Павла Бородіна, «передали різним російським чиновникам дуже великі суми так званих комісійних», одночасно Бертосса підкреслив, що за місцевими законами не можна просто так переслідувати будь-кого корумпованого з Росії, але якщо він намагається сховати гроші в Швейцарії, то можна. «Ми знаємо дуже багато. Він одержав дуже великі суми грошей», — сказав генеральний прокурор Женеви. За деякими даними, йдеться про суму в $11 млн.
Швейцарський ордер на арешт може бути трьох типів: внутрішній, європейський і всесвітній, і, видаючи такий ордер, суддя не розкриває його тип. Тому не виключено, що Бородіна можуть затримати у будь-якій країні світу.
Сьогодні Бородін має статус міжнародного російсько-білоруського чиновника. Генеральний прокурор Женеви на це відреагував так: «Мене це не хвилює. Він не має тут ніякого імунітету». При цьому Бертосса спростував обвинувачення в антиросійськiй заангажованості і заявив: «Це цілком безпідставно. Ми діємо однаково у будь- якій справі». За його словами, у справі про відмивання грошей з Нігерії було заморожено півмільярда доларів, такі ж дії робилися щодо Пакистану і щодо сусідніх країн, а зовсім нещодавно — стосовно України та її колишнього прем’єра Павла Лазаренка. Чи можливий допит у Москві державного секретаря Союзної держави Білорусі й Росії? «Теоретично це було б можливо. Хоча ми б віддали перевагу, щоб його судили в Росії», — заявив Бертосса.
Сам Бородін заперечує всі обвинувачення і говорить, що із Швейцарії не надійшло жодних документів у його справі. «Я особисто написав генеральному прокурору до Москви, що на рахунках Бородіна є певні суми. Тож вони знають. Щоправда, вони хотіли отримати всю документацію, а ми поки що її не надіслали», — сказав Бертосса, додавши, що найближчим часом має намір надіслати ці документи до Росії. Однак розслідування ще цілком не закінчене, оскільки справа має «зарубіжні відгалуження». На запитання, скільки може тривати розслідування справи Бородіна, генеральний прокурор Женеви відповів: «Може, 2 місяці, а може, й 2 роки». Можливо, з Женеви до Росії буде відряджено спеціальні прокурорські комісії. «Але якщо бути оптимістом, то нам взагалі не доведеться займатися справою Бородіна — якщо його буде засуджено в Росії».