Уперше в історії президентом Бразилії — найбільшої країни Латинської Америки і дев’ятої найбільшої економіки у світі — став політик лівих поглядів. Кандидат від Робочої партії Луїш Інасіо Лула да Сільва, якого бразильці називають просто Лула, у другому турі виборів отримав 61% голосів, залишивши далеко позаду свого суперника Жозе Серра, підтриманого попереднім президентом Фернандо Енріке Кардозу.
Перед новим лідером Бразилії стоїть нелегке завдання. Країна зв’язана по руках і ногах величезним зовнішнім боргом у 260 мільярдів доларів, що становить приблизно половину її ВВП. Тривожні і показники бюджетного дефіциту. А напередодні другого туру президентських виборів центральному банку Бразилії довелося підняти річну облікову ставку з 18 до 21% у спробі припинити падіння курсу реала, що триває. Таким чином, облікова ставка у Бразилії стала однією з найвищих у світі. Це означає, що бразильські компанії, які мають заборгованість, зіткнуться з серйозними труднощами, а інші не зможуть дозволити собі брати кредити, і їм, можливо, доведеться звільнити частину співробітників. Але незважаючи на такі без прецедентні заходи центрального банку, курс бразильського реала відносно долара США продовжує падати, повідомляє Бі-Бі-Сі. Справа у тому, що перспектива перемоги колишнього металурга і профспілкового діяча да Сільви примусила іноземних інвесторів відкликати значну частину своїх капіталів з Бразилії. Тим часом новий президент намагається розвіяти їхні страхи. Він заявив, що збирається поважати міжнародні угоди і дотримуватися стабільної економічної політики. Разом з тим, він, зокрема, закликав економічно розвинені країни знизити «протекціоністські» тарифи, що гальмують бразильський експорт.
Деякі експерти переконані, що в економічній ситуації, що склалася, винні біржові ділки. Бразильські газети звинувачують біржових гравців і міжнародні інвестиційні банки у Нью-Йорку і Лондоні в отриманні надприбутків за рахунок економічної кризи, яка б’є по кишенях рядових бразильців. Як очікується, економічне зростання у Бразилії цього року впаде нижче за позначку в 1%, що негативно відіб’ється на здатності країни покрити виплати із заборгованостей.