На хвилі росту популярності праворадикальних ідей у Західній Європі Велика Британія ставить собі запитання, наскільки розвинуте в її суспільстві толерантне ставлення до іммігрантів. Згідно з опитуванням громадської думки, проведеним на замовлення Бі-Бі-Сі, більшість британців вважають, що за останні десять років ставлення до представників інших рас стало більш терпимим. Однак самокритичні британці стверджують, що як і раніше живуть у расистському суспільстві. Цієї думки дотримуються 52% білих і 53% чорношкірих жителів Британії, а також 41% британців азіатського походження. Один із трьох жителів Британії африканського або азіатського походження говорить, що через расизм не зміг отримати роботу, на яку претендував.
44% респондентів вважають, що за останні півстоліття іммігранти завдали Британії шкоди. Серед білих учасників опитування так вважають 47%. Для голови Комісії за расову рівність Британії Гербакса Сінгха цей показник тривожний. «Британія століттями вбирала у себе культуру й досвід людей різних національностей, — заявив Гербакс Сінгх Бі-Бі-Сі. — Найбільш відомими символами свого успіху — такими як компанія Marks and Spencer і автомобіль «Міні» — Британія зобов’язана біженцям та іммігрантам». Згідно з результатами опитування, думку Сінгха поділяють 28% британців. Примітно, що для особистих стосунків жителів Туманного Альбіону расове питання не є проблемою. Половина опитаних заявили, що вступили б у інтимні стосунки або шлюб із представником іншої раси. Більшість учасників опитування сказали, що не заперечували б, якби їх діти обрали у супутники життя представника іншої раси, — головне, щоб вони любили один одного.
Визнаючи проблему міжрасових відносин, британці, насамперед, наполягають на необхідності адаптації новоприбулих іммігрантів до сучасного життя в країні. 78% опитаних вважають, що необхідно ввести уроки «громадянськості» та англійської мови для тих, хто хоче жити у Британії. А прем’єр- міністр Британії Тоні Блер запропонував загальний для всього Європейського Союзу план боротьби з нелегальною імміграцією. Як повідомляє газета «Гардіан», Блер пропонує активно допомагати країнам, чиї кордони є зовнішніми кордонами ЄС, наприклад, надати фінансову допомогу Греції, щоб вона найняла більше офіцерів імміграційної служби. Блер також вважає за необхідне скористатися досвідом Британії та Італії, які відправили своїх співробітників імміграційних служб на роботу на Балкани, внаслідок чого потік нелегалів, які прибувають до ЄС через Сараєво скоротився на 90%. Але головною в ініціативі британського прем’єра є пропозиція скоротити допомогу Євросоюзу транзитним країнам, наприклад, Туреччині та колишнім югославським республікам, якщо вони самі не зможуть впоратись з потоком нелегалів.
Передбачається, що прем’єр-міністр головуючої в ЄС Іспанії Хосе Марія Азнар підніме це питання на саміті Євросоюзу в Севільї наступного місяця. Україну, як транзитну країну для нелегалів, у пропозиціях Тоні Блер поки що не згадував. Однак вже очевидно, що у Брюсселі до них прислухаються і доопрацюють.