Скандал навколо колишніх шпигунів КДБ у Лондоні фактично приголомшив британський уряд. Очевидно, що прем'єр Тоні Блер не очікував розголосу цієї проблеми. Проте після того, як преса Великої Британії здійняла справжній галас, чому й досі не порушено кримінальних справ проти деяких шпигунів, що досі проживають на Туманному Альбіоні, урядовці були змушені провести спеціальне засідання із цього приводу.
Вони вирішували, чи варто розпочинати судове переслідування 87-річної британки пані Норвуд, яка, починаючи з 1937 року, передавала секрети досліджень атома з Британії до Москви аж по 1972 рік, поки шпигунка не пішла на пенсію. Хоч як це не дивно, бабуся Норвуд не висловила найменшого жалю чи каяття й заявила, що продовжувала б шпигувати, якщо треба було б знову. «Я зробила те, що зробила, і не заради грошей», — додала Норвуд. Її шпигунську роботу зафіксовано в багатотисячних копіях документів КДБ, які оприлюднив нещодавно архівіст із Росії Василь Мітрохін. Тепер останній отримав британське громадянство й... цілодобову охорону. Мітрохін побоюється, що Росія може помститися за незаконну контрабанду документації, яка може викрити подальші шпигунства Москви. Газета «Таймс» якраз видає свою книжку «Архів Мітрохіна», що вийде друком згодом (не виключено, що цього ж місяця).
У цій же документації викривається інший шпигун — 64-річний Саймондс. Радянські органи розвідки дали йому кодове ймення «агент Ромео». Головне завдання Саймондса полягало у звабленні працівниць західних посольств і вивідуванні від них секретної інформації. КДБ призначало своєму агентові навіть навчання під керівництвом двох «прекрасних дівчат», повідомляє АП.
Проте навряд чи загрожує Саймондсу і Норвуд судове переслідування, позаяк міністр внутрішніх справ Британії Джек Стро визнав, що вже занадто пізно висувати проти старих колишніх шпигунів якісь обвинувачення.