Втім, оглядачі зазначають, що президентом США ставав саме той кандидат, який перемагав на первинних виборах у цьому штаті. Щоправда, був лише один виняток із цього «залізного» правила. 1992 року губернатор Арканзасу Білл Клінтон, зайнявши друге місце в Нью-Гемпшiрі, зміг дійти до переможного кінця.
Якщо все йтиме, як завжди, то наступним хазяїном Білого дому може стати ветеран війни у В'єтнамі, колишній військовополонений Джон Мак-Кейн. Після першої перемоги він заявив своїм прихильникам про початок національного хрестового походу, мета якого — викинути лобістів із великими грошима з Вашингтона. «Ми відправили серйозне послання Вашингтону: ідуть зміни», — сказав він.
Цікаво, що Мак-Кейна підтримали як ветерани, так і ті, хто ніколи не служив в армії, одружені й неодружені. Він завоював підтримку через людей, які цікавляться фактично усіма проблемами — моральними цінностями, міжнародною політикою, системою соціального та медичного забезпечення.
Окрім цього, за словами професора Лінди Фоулер, Мак-Кейну вдалося «заманити» на вибори чимало людей, які не збиралися голосувати. Ветеран також проявив риси лідера-консерватора, які сподобалися жителям штату. З другого боку, Фоулер зазначила, що Буш не викликає довіри й погано показав себе на дебатах на противагу жвавому Мак-Кейну.
А основний претендент у кандидати від Демократичної партії віце-президент США Ел Гор лише на декілька відсотків випередив свого конкурента колишнього сенатора Білла Бредлі. Тож Гору, попри підтримку нинішнього президента Білла Клінтона, доведеться ще поборотися з колишньою баскетбольною зіркою, аби виступити кандидатом від Демократичної партії.
Результат виборів у Гранітному штаті засвідчив, що боротьба як у республіканському, так і в демократичному таборі триватиме до фінішу, і не буде, за образним виразом одного з кандидатів, «коронацією» фаворитів.