Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Буш — за «дипломатiю»

23 жовтня, 2002 - 00:00

У понеділок США представили Раді безпеки ООН свій новий проект майбутньої резолюції щодо Іраку. Подробиці нового варіанта поки що не оприлюднені, хоча, за інформацію Бі-Бі-Сі, США дають зрозуміти, що пішли на максимально прийнятні поступки у питанні можливого застосування сили проти Іраку. Новий варіант, проте, також дозволяє подібні дії у разі відмови Іраку допустити міжнародних інспекторів на ряд стратегічних об’єктів. Саме через незгоду в цьому питанні попередній проект, незважаючи на підтримку Великої Британії, відхилили решта постійних членів Ради безпеки — Росія, Китай та Франція.

Джордж Буш декларує одночасно готовність йти на переговори з Саддамом Хусейном, і чітку упевненість в тому, що Ірак не погодиться на співпрацю з ООН. «Ми не віримо, що президент Саддам Хусейн зміниться, — заявив президент США. — Ми пробували дипломатію. Ми спробуємо її ще раз. Я вірю, що вільний світ може, зважившись, роззброїти цю людину мирним шляхом. Але якщо цього не станеться, у нас та в інших країн є бажання і воля роззброїти Саддама».

Проте поки що пошук американськими дипломатами підтримки лінії США не мав успіху. Незважаючи на переговори заступника держсекретаря США Джона Болтона з міністром закордонних справ Росії Ігорем Івановим, Росія, як і раніше, виступає за переговори з іракським керівництвом і категорично проти будь-яких варіантів резолюції, що передбачають автоматичне вторгнення в Ірак. Проте, за інформацією Ассошіейтед Прес, Ігор Іванов уперше заявив, що Росія може підтримати військову кампанію у разі повного провалу переговорів. Представники Франції також поки що не підтримали новий проект, заявивши, що хотіли б отримати для розгляду повну версію резолюції.

Віктор ТРЕГУБОВ
Газета: 
Рубрика: