Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Червоні повертаються?

5 листопада, 1998 - 00:00

У федеральній землі Мекленбург — Передня Померанія зареєстровано рідкісну для Німеччини кількість безробітних. У її східних регіонах є комуни, де іноземцям ліпше не з’являтися, позаяк там «правлять бал» бритоголові. Напередодні виборів у ландтаг вулиці міст у цій частині Східної Німеччини були буквально заклеєні плакатами правоекстремістського Німецького народного союзу.

Спостерігачі й соціологи з упевненістю прогнозували, що в земельному парламенті з’являться неонацисти. Проте замість крайніх правих у ландтагу зміцнили свої позиції крайні ліві. Партія демократичного соціалізму (ПДС) посіла третє місце після соціал-демократів. А потім минулого понеділка СДПН і ПДС підписали коаліційну угоду.

У кабінеті землі Мекленбург — Передня Померанія, який очолить соціал-демократ Гаральд Рінгсдорф, посткомуністи отримали три з восьми міністерських портфелів. А кандидатуру лідера земельної організації ПДС Гельмута Голькера запропоновано на пост віце-прем’єр-міністра. Керівник фракції ПДС у бундестазі Грегор Гізі сподівається, що створення червоно-рожевого уряду в Шверіні може стати «відмінним прикладом» і для інших східнонімецьких земель. У Саксонії-Ангальт, Тюрингії, Брандебургу, у Східному Берліні, як показали минулі вибори в бундестаг, ПДС стає дедалі популярнішою. Голова Партії демократичного соціалізму Лотар Біскі пішов іще далі. Через десять-дванадцять років він сподівається побачити представників ПДС у коаліційному уряді на федеральному рівні.

Майбутній генеральний секретар ХДС Ангела Меркель назвала 2 листопада, коли було підписано коаліційну угода між СДПН і ПДС, «чорним днем» для Мекленбурга — Передньої Померанії. Ця земля, за її словами, перетворилася на «соціалістичний парк Юрського періоду, заповнений динозаврами». Критичні голоси долинули не лише з лав соціал-демократів: «Як ми будемо тепер дивитися в очі родичів тих, хто загинув біля берлінської стіни?» До речі, майбутній коаліційний уряд планує скасувати положення, згідно з яким співробітники державних служб у Східній Німеччині повинні повідомляти про своє відношення до колишнього міністерства держбезпеки НДР («штазі»).

№212 05.11.98 «День»

При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Володимир МЕДЯНИЙ, спеціально для «Дня»Бонн
Газета: 
Рубрика: