Видання цілком може помилятися в зазначеній даті, проте сам факт підготовки Вашингтона до воєнної операції проти Багдада незаперечний. Американські аналітики один за одним висловлюють власні прогнози щодо того, яким чином розвиватимуться події під час та після війни в Іраку. Приводом для неї вважатимуться перешкоди, які може чинити іракська влада міжнародним інспекторам із роззброєння. Перша їхня група вже вчора прибула до Багдада. У цілому для виявлення програм із розвитку зброї масового знищення в Іраку може бути задіяно до трьохсот осіб. До 8 грудня цього року Багдад повинен представити детальну інформацію про зброю, якою він, можливо, володіє. Якщо цього не буде зроблено, то Рада Безпеки ООН, швидше за все, схвалить резолюцію, яка й дозволить американцям розпочати атаку проти Іраку.
Військові аналітики зазначають, що ключову роль у новій перській війні відіграватиме Кувейт, де вже перебуває понад 12 тисяч американських вояків, що навчені бойовим діям у пустельних умовах. Щонайменше ще 14 тисяч солдатів сконцентровано в інших державах регіону. У північних водах Перської затоки постійно «патрулює» американський авіаносець «Лінкольн» із 5,5 тисячi моряків та десятками бомбардувальників на борту. Під час війни з Іраком 1991 року одним із головних союзників і помічників американців була Саудівська Аравія. Проте тепр на неї у Вашингтоні покладаються найменше. По-перше, у Білому домі підозрюють Ер-Ріяд у сприянні міжнародному тероризму, а по-друге, самі саудівці чітко заявили, що не допустять розгортання наземного удару проти Іраку на своїй території. Військовий аналітик із Центру стратегічних і міжнародних досліджень Ентоні Кордсмен повідомив «Рейтер», що в ідеалі Вашингтон намагатиметься розташувати свої війська по всьому периметру іракського кордону, однак цим намаганням можуть завадити політичні реалії, відображені у сильних антиамериканських настроях в регіоні.
Поточний план Пентагону, в якому йдеться про операцію проти Іраку, передбачає, що для наземної, морської та повітряної воєнної кампанії буде задіяно до 250 тисяч вояків. Згідно з прогнозами експертів, на початковому етапі ця кількість може скласти не більше 50-и тисяч осіб (здебільшого із баз, що розташованi неподалiк від Іраку). Дії американських моряків можуть координуватися із Бахрейну, де розміщені штаб-квартири 5-го Флоту Сполучених Штатів. Північний сусід Іраку — Туреччина — має кілька повітряних баз, які можуть стати в нагоді американським ВПС. Незалежний військовий експерт з іракської проблематики Білл Аркін не виключає, що США створять власні повітряні бази всередині Іраку — можливо, на півночі країни, контрольованій курдами.
У Багдаді, судячи, з усього, занепокоєні останнім розвитком подій. Міністр закордонних справ Іраку Наджі Сабрі у листі Генеральному секретарю ООН Кофі Аннану заявив, що перевірка території його країни проводиться спеціально для виправдання можливої воєнної операції США проти Багдада. Проте його послання залишилося поки що без відповіді.