Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Діалог через Давос

Від Януковича і Тимошенко хочуть почути відповідь на запитання: «Quo Vadis, Ukraine?»
28 січня, 2010 - 00:00
ФОТО РЕЙТЕР

Завтра швейцарське курортне місто Давос стане майданчиком, на якому українські політики обміняються думками щодо свого бачення майбутнього України. Це відбудеться під час 6-го Українського ланчу — «Quo Vadis, Ukraine?» («Куди йдеш, Україно?»), який традиційно організовує міжнародна інвестиційно-консалтингова компанія EastOne та Фонд Віктора Пінчука. Слід відзначити все це відбуватиметься на тлі чергового Всесвітнього економічного форуму, який розпочав учора роботу, і під час якого політики та бізнесмени зі всього світу традиційно обговорюють найгостріші проблеми світової економіки.

Якщо учасники Всесвітнього економічного форуму займатимуться тим як переосмислити, переоформити, перебудувати і загалом поліпшити стан світу, то українські політики фактично вкотре будуть порушувати питання майбутнього шляху розвитку нашої країни, коли здавалось, і так все давно вирішено — курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію. Нагадаймо, що на попередніх ланчах подібні теми фактично не піднімались. У 2008 році Український ланч проводився під назвою «Україна. Що далі?» («Ukraine. What’s next?», у минулому році ланч-конференція мав назву «Криза. Шляхи подолання».

Очевидно, що тон цьогорічному Українському ланчу задав той факт, що цей захід проходить під час активної фази виборчої кампанії — між першим та другим турами виборів президента України. Тому організатори запланували під час ланч-конференції послухати виступи кандидатів в президенти, які набрали найбільшу кількість голосів та вийшли в другий тур голосування — Віктора Януковича та Юлії Тимошенко.

Відтак, можна сподіватись, що за тиждень до проведення другого туру виборів учасники Всесвітнього економічного форуму отримають унікальну можливість вести прямий діалог з кандидатами про їх бачення майбутнього України, ключові пріоритети у внутрішній та зовнішній політиці. Дискусія учасників Українського ланчу з кожним із кандидатів пройде в формі телемосту між Україною та Давосом. Модератором дискусії стане канадійка українського походження Христя Фріленд, управляючий редактор Financial Times у США, яка тривалий час працювала в Україні кореспондентом цього видання.

По завершенні телемостів перед учасниками ланч-конференції виступить Сергій Тігіпко, який отримав третій результат за підсумками голосування в першому турі президентських виборів. В дискусії також візьмуть участь лідер громадської ініціативи «Фронт змін» Арсеній Яценюк, який зайняв четверте місце в першому турі президентських виборів, міністр іноземних справ Швеції Карл Більдт та президент Польщі (1995—2005) Александр Кваснєвський. Очікується, що дискусії Українського ланчу дозволять сформувати думку ділових та політичних кіл світу про ключові тенденції в розвитку сучасної України. Залишається сподіватися, що у них залишиться позитивне враження після спілкування з двома кандидатами на посаду глави української держави і остаточно буде поставлено крапку стосовно того, куди рухається Україна, щоб більше на подібних ланчах не порушувалось більше питання «Quo Vadis, Ukraine?».

Напередодні в Давосі відбудеться третій круглий стіл з питань благодійності Фонду Виктора Пінчука під назвою «Hi-Teach=High-Tech+Філантропія+Освіта». В рамках цього заходу Фонд ініціює міжнародну дискусію про шляхи розвитку освіти в ХХІ столітті, а також піднімає актуальні питання про те, як нові технології можуть підвищити доступ до отримання освіти для кожного — незалежно від місця проживання та соціального положення; як філантропи зможуть використовувати нові можливості, що відкриваються в галузі освіти; які конкретні проекти з тих, що існують сьогодні, зможуть продемонструвати «Hi-Teach» майбутнього.

Микола СІРУК, «День»
Газета: 
Рубрика: