Останній передбачає прийняття загальних для Європи цінностей і принципів демократії. Як працюють в Україні ці принципи, на думку бельгійського прем’єра, стане зрозуміло під час майбутніх парламентських виборів 2002 року. «Вони повинні розвіяти усі сумніви, що виникли останнім часом у ЄС. Показати, що свобода преси є реальністю, що журналісти мають можливість вільно працювати», — зазначив Гі Верхофстадт, передає Інтерфакс-Україна. Раніше у прес-службі Міністерства закордонних справ України «Дню» повідомили, що зовнішньополітичне відомство отримало доручення від Президента Кучми провести роботу iз залучення якомога більшої кількості міжнародних спостерігачів на майбутні вибори.
«Політичний діалог між Україною та ЄС з часу останнього саміту в Парижі (котрий відбувся у вересні минулого року. — Ред. ) відзначався особливою конструктивністю та відвертістю», — сказав, виступаючи в Ялті, Леонід Кучма. За словами Президента, більш чітко окреслились напрями співпраці у сфері спільної європейської політики безпеки і оборони, у тому числі в складі відповідних військових, цивільних сил і сил швидкого реагування ЄС. Значно зблизилися позиції України і ЄС з підготовки протоколу щодо взаємних тарифних поступок у контексті вступу України до Всесвітньої торгової організації, заявив Президент України. (Питання, пов’язані зі вступом Києва до цієї організації, є початковими для створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС).
Як заявили у Міністерстві закордонних справ України, Київ чекає від ялтинського саміту можливості почати практичну реалізацію стратегічного партнерства між Україною та ЄС. Це стосується в тому числі діалогу між Києвом і Брюсселем у галузі енергетики, затвердження загального плану дій у сфері юстиції та внутрішніх справ (підписання цього документа спочатку планувалося на ялтинському саміті, однак, як стало відомо «Дню», швидше за все він буде підписаний у кінці року), розвитку співпраці в питаннях урегулювання військових конфліктів і кризових ситуацій.