Зазвичай такі інформаційні повідомлення не викликають жодної реакції. Цього ж разу німецьке посольство відреагувало, розмістивши на своєму Iнтернет-сайті наступне повідомлення:
«Німецька сторона не винесла остаточної оцінки перебігу парламентських виборів в Україні і продовжує спостерігати за розвитком ситуації. Як відомо, заключний звіт місії ОБСЄ зі спостереження за виборами в Україні також поки що не представлений. Сьогодні Іспанія, держава, яка головує в ЄС, оголосить узгоджену з усіма країнами-членами ЄС заяву, яка містить досить диференційовану оцінку процесів. Що стосується питання про асоційоване членство України в ЄС, то під час консультацій наприкінці минулого тижня в Берліні держсекретар Сергєєв та його німецький колега, держсекретар Плойгер, дійшли спільної думки в тому, що зараз Україна стоїть перед завданням проведення реформ і здійснення таким чином реальних кроків у наближенні до ЄС».
Тобто, Німеччина, яка принципово не робить односторонніх оціночних заяв, оскільки вважає, що в ЄС може бути тільки єдина узгоджена позиція, не зрадила традиції й цього разу. Можливо, йшлося про особисте враження держсекретаря МЗС Німеччини, але в жодному разі таких заяв від імені держави не робилося. Інтерпретацію цього українським зовнішньополітичним відомством німецькі дипломати вважають, м’яко кажучи, не вельми акуратною.
Крім того, з повідомлення посольства ФРН в Україні випливає, що в розмові двох держсекретарів йшлося про те, що про наближення України до ЄС, і, відповідно, німецьку підтримку цього процесу може йтися тільки після проведення необхідних самій Україні реформ. У заяві ж, розповсюдженій Іспанією, говориться, що Європейський Союз відзначає прогрес, досягнутий Україною в реалізації міжнародних вимог з проведення парламентських виборів 31 березня. Водночас у заяві вказується на значні упущення, відзначені спостерігачами. ЄС обіцяє продовжувати відслідковувати розвиток виборного процесу до остаточного затвердження результатів.