Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Енергетика стабільна, кажуть Кучма і Путін

2 березня, 2002 - 00:00

Учора на гірськолижній базі «Чимбулак» неподалік від Алмати відбувся неформальний саміт лідерів країн СНД. У гості до президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва приїхали 10 президентів, не було лише глави Азербайджану Гейдара Алієва, який нещодавно переніс операцію. Уперше за останні роки (мабуть, враховуючи важливість проблеми боротьби з тероризмом) в подібній зустрічі взяв участь президент Туркменістану Сапармурат Ніязов.

У неформальній обстановці президенти обговорили вплив антитерористичної операції в Афганістані на розвиток ситуації в СНД, перспективи боротьби з наркозагрозою, співробітництво в паливно-енергетичній сфері і міграційні процеси на теренах СНД.

Як повідомляє Інтерфакс, початок зустрічі перенесли на 25 хвилин через спізнення президента Росії. В очікуванні Путіна, який затримався на 16 хвилин, президент України Леонід Кучма мав бесіду з президентом Грузії Едуардом Шеварднадзе.

Кучма і Путін, як повідомляють, говорили про майбутні українські вибори. Але головною темою бесіди «китів» СНД тет-а-тет стало співробітництво в енергетичній сфері. Путін, як передає Інтерфакс-Україна, вважає, що «ситуація в енергетиці нормально розвивається, хоча баталії на експертному рівні тривають». Кучма з цим погодився і зазначив, що ситуація стабільна протягом останнього року. На його думку, зараз потрібно замислитися про подальші перспективи поставок енергоносіїв на Захід. Зі свого боку, передає Інтерфакс- Україна, Путін відзначив, що для цього спочатку потрібно розгорнути співробітництво з Молдовою — «це дозволить знизити ціни на електроенергію на 20 відсотків. Наші з вами рішення можуть привести до значного зниження цін для населення, це найголовніше». Відбулася і зустріч президентів України і Молдови, в ході якої Леонід Кучма підтвердив своєму колезі Володимиру Вороніну, що Україна зацікавлена в найшвидшому урегулюванні Придністровської проблеми в рамках існуючих міжнародних механізмів при збереженні територіальної цілісності і суверенітету Молдови.

Глави держав натішилися і різноманітною культурно- спортивною програмою: катання на лижах, ковзанах (професіоналом у цьому виду спорту є президент Білорусі Олександр Лукашенко), фунікулер і боулінг.

Інф. «Дня»
Газета: 
Рубрика: