Приводом для цього став ряд викривальних публікацій в американських газетах, де йшлося про діяльність спецкомісії ООН в Іраку. На початку «газетного скандалу» Батлер ще пручався, заявляючи, що між комісією та США не існувало жодних особливих відносин. Як повідомили «Дню» зі штаб-квартири ООН у Нью-Йорку, Батлер зазначав, що США є лише однією з 40 країн, які забезпечують підтримку комісії. Однак уже за кілька днів цей чоловік в інтерв’ю арабській газеті «Аль-Хайят» визнав: шпигунство таки було, хоча і не з його волі. Мовляв, Вашингтон збирав секретну інформацію, використовуючи техніку оонівських інспекторів.
Коли американські мас-медіа несли світові інформацію про роль і місце спецкомісії, в Іраку пролунали досі нечувані вимоги. Законодавці закликали уряд скасувати визнання існуючих кордонів з Кувейтом та припинити виконання всіх оонівських резолюцій щодо Багдада. Щоправда, врешті-решт більш розсудливі іракські парламентарії ухвалили тільки розпливчасту заяву щодо подальшого обговорення болючого питання.
Здається, Батлер за допомогою інтерв’ю арабській газеті забив гол у власні ворота. Після грудневих бомбових нападів рахунок Ірак—США став 1:0, після слів про шпигунство Америки Багдад виграє ще більше. Можливо, що тільки при заміні Батлера на іншого керівника переговори з Іраком вийдуть із глухого кута.