Від учорашнього дня Демократична партія матиме більшість у верхній палаті конгресу США. Сенатор Джеймс Джеффордс офіційно залишив Республіканську партію. Єдиного незалежного сенатора радо вітали на обіді демократичної фракції Сенату. І не дивно, адже Джеффордс повернув демократам більшість у верхній палаті конгресу, втрачену ними ще 1994 року.
Перевага, щоправда, невелика: демократи мають 50 голосів проти 49 голосів республіканців, повідомляє Бі-Бі-Сі. До того ж, останні зберігають більшість у Палаті представників конгресу, не кажучи вже про Білий дім. Впливовою залишатиметься й фракція поміркованих, до якої входять як сенатори-демократи, так і республіканці.
Однак новий лідер більшості Сенату — Томас Дешл відтепер визначатиме порядок денний, а кадидатури ставленників президента Буша можуть так ніколи й не дочекатися свого розгляду повним складом Сенату. Побоюючись, що демократична більшість «різатиме» кандидатури Буша на засіданнях комітетів, республіканці вимагають, щоб призначення на державні та судові посади розглядалися повним складом Сенату. Демократи з таким варіантом не згодні, та вочевидь їм доведеться на нього пристати. Адже в противному випадку республіканці можуть відтягувати розгляд питання реорганізації Сенату до нескінченності. Речник Томаса Дешла Гаррі Рід заявив, що республіканцям не варто боятися за кандидатури Буша. «Ми не будемо такими упередженими, як республіканці за часів Клінтона», — заявив Рід.
Тепер уже колишній лідер республіканської більшості Трент Лотт сказав, що нинi плани президента Буша збільшити витрати на оборону, енергетику та реформувати систему охорони здоров’я буде важко затвердити в Сенаті, повідомляє Сі-Ен- Ен. Сам Джордж Буш заявив, що перехід більшості до демократів «дає змогу продемонструвати американцям, що зміни в Сенаті не можуть завадити роботі на користь Америки».