Завдання ЄБРР, створеного в 1991 році, якраз спрямовані на становлення ринкових економік у країнах СНД та Центральної Європи. Через стійку тенденцію у більшості цих держав до зменшення або ж до незначного економічного зростання зусилля ЄБРР часто виявлялися марними передусім через слабке просування реформ, і не лише в пострадянських країнах. Помітного прогресу реформ, особливо в країнах СНД ЄБРР, правда, й досі не відзначає, проте передбачає економічне поліпшення.
Як очікується, в 2000 році темпи зростання економіки зростуть до 4,8% у порівнянні з 2,5% у 1999 році. Високі темпи зростання в Росії в 6,5% стимулюватимуть швидкий економічний підйом в СНД у цілому. У доповіді також мовиться, що з 1997 в країнах СНД та Центральній Європі, що нарешті одужали від російської кризи, спостерігається певний успіх реформ. Хоча плоди економічного зростання розподілені в регіоні нерівномірно. Значно вирвалися вперед у порівнянні з минулими роками Болгарія, Македонія, Грузія та Таджикистан. Особливо помітними, відзначається у звіті, є досягнення в країнах- кандидатах на вступ до Європейського Союзу. Очікується, що приток прямих закордонних інвестицій досягне в цьому році $27 млрд. — рекордного рівня з початку перехідного періоду.
До речі, згідно з учорашнім повідомленням Інтерфаксу-Україна, у цьому році прямі закордонні інвестиції в Україну надійшли із 109 країн світу і їх загальний обсяг на 1 листопада склав $3716,3 млн. Загалом закордонні інвестори в січні — вересні нинішнього року вклали в економіку України $588,4 млн., що на 18,4% перевищило показники аналогічного періоду минулого року.
На рівні з позитивними оцінками економічних перспектив у регіоні у доповіді мовиться про відсутність структурних реформ і технічного прогресу в СНД, що гальмує економічне зростання. Викликає значне занепокоєння в ЄБРР помітне зниження якості освіти в деяких країнах СНД. Крім того, кваліфікованим робітникам почасти доводиться працювати на підприємствах, які не мають жодних перспектив. Водночас, населення регіону продемонструвало дивовижну стійкість у ситуації корінних змін, відзначають у звіті.
Стосовно України ЄБРР прогнозує, що прямі закордонні інвестиції в Україну цього року становитимуть 750 млн. дол. проти 489 млн. дол. минулого року. У доповіді йдеться, що недавно ухвалені закони і програма масової приватизації в Україні можуть створити можливості для таких інвестицій. Разом iз тим наголошується, що Україна повинна змінити свою податкову систему і зменшити державне втручання в ділову сферу. «Рівень регулювання, податковий тягар і труднощі з виконанням контрактів залишаються основною перепоною», — наголошує ЄБРР. Iз посиланням на дані, український Державний комітет статистики, між тим, повідомив британському щоденнику «Файненшл таймс» про те, що прямі закордонні інвестиції в Україну у першій половині цього року становили 420 млн. дол., а це на 58,6% перевищує відповідний показник за минулий рік.