Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ЄС дарував свободу українському текстилю

21 грудня, 2000 - 00:00

Європейський Союз та Україна погодилися, починаючи з наступного року, на взаємній основі зробити більш відкритими свої ринки для торгівлі текстилем та одягом. Згідно з підписаною в Брюсселі угодою на третьому засіданні Україна — ЄС, Київ зобов’язався зменшити митні тарифи для імпортованого з країн-членів Євросоюзу текстильних виробів та одягу. Брюссель у свою чергу погодився зняти усі квоти на ввізний текстиль iз України. Усі необхідні документи для набуття сили «текстильних» досягнень будуть затверджені на початку наступного року, повідомляється на сайті Євросоюзу. Вітаючи підписану угоду, комісар з торгівлі ЄС Паскаль Лемі підкреслив: «Ця домовленість є частиною стратегії спільноти щодо активного пошуку доступу на ринки країн «третього» світу для наших виробів текстильної промисловості. Угода також свідчить про бажання Євросоюзу надавати партнерам доступ до свого ринку через збільшення квот чи їх скасування, зокрема, у випадку з Україною йдеться про друге».

Згідно з новою текстильною угодою, чинною до 31 грудня 2004 року, Україна припиняє всі існуючі на сьогодні тарифи для текстилю та одягу з Євросоюзу. Київ може вжити окремі тарифи на ввізні текстильні товари тільки у тому випадку, якщо вони не перевищуватимуть «єесівські» згідно з правилами Всесвітньої Торговельної Організації (ВТО). У випадку запровадження будь-яких тарифних скорочень Україна повинна подати про них інформацію до Брюсселя до кінця березня 2001 року. Швидше всього, такі скорочення будуть застосовані щодо одягу та килимів. І тільки після отримання цих даних ЄС скасує власні квоти на імпорт українського текстилю.

Як перший крок у текстильній лібералізації, Україна та ЄС домовилися про окремі поступки одразу ж. Зокрема це стосується скорочення Києвом тарифів на одяг та іншу готову продукцію Євросоюзу — на 13%, на килими — на 17%. ЄС у відповідь збільшує квоти на імпорт з України чоловічих сорочок та штанів — на 70%, жіночих сорочок та блузок — на 70%, жіночих пальт — на 40%, чоловічих костюмів — на 30%, жіночих суконь — на 70%.

Сергій СОЛОДКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: