Сьогодні депутати Європейського парламенту проголосують за остаточний текст резолюції по Україні, який став результатом компромісу всіх політичних сил цього законодавчого органу. Як повідомляє Deutsche Welle, переговори з приводу укладання Угоди про асоціацію між Євросоюзом та Україною вирішено було не припиняти. Але депутати погодилися, що доля цього документа після його узгодження та підписання має бути поставлена у залежність від поступу Києва на шляху демократизації.
Євродепутат від зелених Ребека Гармс відзначила, що за допомогою резолюції європарламентарії хочуть надіслати Україні чіткий сигнал — вони не жартують. Євродепутат зауважує, що у документі чітко записано: якщо в Україні не буде «стабільних демократичних відносин» — незалежної судової системи (зокрема, скасування «вибіркового правосуддя», як у випадку Ю. Тимошенко) та свободи преси, — то Угода про асоціацію з Україною ратифікована не буде і, відповідно, не почне діяти.
«Ми підтримуємо шлях України на Захід, підтримуємо ідею асоціації. Але не будь-якою ціною», — наголосила євродепутат. За її словами, критика, яка міститься у резолюції, не є для української сторони новиною. Оскільки Києву вже багато років нагадують про необхідність реформ у відповідних сферах, але все марно. Пані Гармс вважає, що реформи в Україні лише тоді почнуть діяти, коли від влади відійдуть усі нинішні політики з усіх політичних таборів, оскільки вони не здатні піклуватися про добробут народу. За словами євродепутата, у неї складається враження, що всі нинішні українські політики або є вихідцями з радянської системи, або ж дуже тісно пов’язані з олігархічними структурами.
Більш категорично оцінюють судовий процес над екс-прем’єром Юлією Тимошенко представники найбільшої в Європарламенті групи Європейського народної партії (ЄНП). Утім, вони також виступають проти блокування Угоди про асоціацію. При цьому представник ЄНП Елмар Брок наголосив: «Ми маємо бачити, що гарантуються якісь мінімальні стандарти правової держави, а опозиція не зазнає систематичних утисків».
У проекті резолюції також висловлюється стурбованість утриманням в ув’язненні колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка і повідомленнями про скорочення медіа-свобод в Україні.
Разом з тим, в першому пункті резолютивної частини проекту резолюції депутати планують підкреслити важливість поглиблення відносин між ЄС та Україною, а також визнати прагнення України відповідно до 49-ї статті Угоди ЄС, яка передбачає можливість для будь-якої європейської країни приєднатися до ЄС у випадку виконання всіх критеріїв, в тому числі, принципів демократії, поваги до прав людини, фундаментальних свобод та верховенства права.