Міністри транспорту країн Європейського Союзу узгодили законопроект про обов’язкове збільшення розміру компенсацій за незручності, заподіяні пасажирам авіарейсів, повідомляє РІА «Новости» .
Міністри сподіваються, що прийняття цього закону допоможе повернути довіру європейців до авіаперельотів. Основною причиною зафіксованого цього року падіння популярності авіатранспорту стала рекордна кількість авіакатастроф. Але були й інші чинники. Зокрема, затримки і скасування рейсів або відмови в реєстрації, з якими в європейських аеропортах щорічно стикаються близько чверті мільйона пасажирів. Новий закон, як повідомила заступник голови Єврокомісії Лойола де Паласіо, зобов’язує європейські авіакомпанії серйозно збільшити грошові компенсації в подібних випадках. Дія нового закону поширюватиметься не тільки на регулярні, але й на чартерні курортні рейси. Під дію закону підпадатимуть всі рейси всередині країн ЄС або в одну із країн ЄС, що здійснюються літаками компаній з Євросоюзу.
У новому проекті, за повідомленням РІА «Новости», передбачено впровадження практики, аналогічної американській: у разі перевантаженості літака авіакомпанія, перш ніж відмовити у вильоті «зайвим» пасажирам, шукає серед готових до вильоту добровольців, згодних «поступитися» своїм місцем тим, хто поспішає, за певну доплату з боку самої компанії. Тим, хто все ж таки не потрапить на борт, вона буде зобов’язана виплатити від 250 до 600 євро залежно від тривалості рейсу. Додатково потерпілий зможе вибирати між наступним рейсом або поверненням повної вартості квитка. І наостаннє, компанія відшкодує всі витрати, пов’язані з тривалим очікуванням, включаючи харчування і розміщення в готелі. Проте це не поширюється на випадки, коли затримка сталася з незалежних від авіакомпанії обставин — наприклад, через метеоумови.
Очікується, що для прийняття нового закону буде потрібно кілька місяців. Його дія поширюватиметься на всі аеропорти на території ЄС і на рейси в них з будь-якої точки світу на літаках європейських авіакомпаній.