Міжнародне співтовариство продовжує переконувати США скоротити викиди вуглекислого газу, повідомляє CNN. Минулого тижня президент Джордж Буш заявив, що підписаний у 1997 році Кіотський протокол, що передбачає скорочення викидів вуглекислого газу промисловими країнами світу в середньому на 5,2 відсотки до 2012 року, більше не є стратегічно важливим для країни. США, найбільший в світі забруднювач навколишнього середовища, звинувачують Європейський Союз в упередженому ставленні. ЄС, у свою чергу, ставить адміністрацію Білого дому перед фактом — одним тільки «споживацьким» ставленням до природних ресурсів людству не уникнути глобального потепління, основною причиною якого є безупинні викиди в атмосферу промисловими країнами світу. На що Буш одразу дав відповідь: «Якщо угода буде суперечити нашим економічним і національним інтересам — вона явно приречена на провал».
Міністр навколишнього середовища Нідерландів Ян Пронк назвав дії нової адміністрації Буша «поспішними і непродуманими», що є ознакою недосвідченості ведення зовнішньої політики новообраним президентом і його командою.
Комісія Європарламенту з навколишнього середовища серйозно налаштована на ратифікацію протоколу Кіото — незалежно від того приєднаються Сполучені Штати чи ні. Зробити те ж саме переконують Китай, Росію, Іран і Японію. Позиція США примушує світову спільноту зайвий раз замислитися про «однополюсну конкуренцію» взаємовідносин між країнами, де впливовішим є той, хто сильніший.