Європейська комісія затвердила директиву, згідно з якою передбачається захист масових біженців із зони конфлікту. До нинішнього часу Євросоюз не мав механізму захисту переміщених осіб. Тому при масовому припливі біженців — як, наприклад, у середині 90-х з Боснії або два роки тому з Косово — у ЄС виникали питання: де, як, за які гроші і на якій законодавчій основі розміщувати людей, які рятуються від воєнного конфлікту. Відтепер діють такі правила поводження з біженцями: дозвіл на проживання буде видаватися терміном на один рік. Потім можливе його продовження ще на один рік. Переміщеним особам буде дане право на роботу, їм нададуть житло, соціальну допомогу, сплатять медичну страховку і витрати на освіту. Їх близьким родичам також дозволять в’їхати у країну.
Якщо ситуація на батьківщині біженців буде покращуватися, Рада міністрів ЄС може ухвалити рішення про дострокове припинення опіки над переміщеними особами. Взагалі, їх знаходження в країнах ЄС і тимчасовий захист не дають їм право на надання статусу біженців, і, відповідно, на отримання виду на проживання або громадянство. Такі люди можуть просити притулок на загальних основах.
Покривати витрати на прийом людей із зон конфлікту буде Європейський фонд біженців, створений Євросоюзом. У цей час європейська комісія готує також документи, що роз’яснюють умови і процедуру надання притулку. Таким чином, Євросоюз створює загальноєвропейську систему надання притулку. Таку мету європейська комісія поставила перед собою в листопаді минулого року.