Учорашній день в Індії пройшов під знаком жалоби. У результаті двох вибухів у понеділок у центрі Бомбея майже 50 осіб загинуло і 150 було поранено.
Відповідальності за вчинені злочини досі не взяла жодна з організацій, хоч окремі індійські чиновники покладають вину на ісламістських бойовиків, тренувальний табір яких нібито знаходиться на території сусіднього Пакистану. Щоправда, Делі утримався від виголошення такого вердикту на офіційному рівні, наголосивши, що в країні триває розслідування. Експерти звертають увагу, що обережна поведінка індійців не в останню чергу пов’язана з деяким потеплінням у відносинах з пакистанцями. Учора заступник прем’єр-міністра Індії Лак Крішна Адвані повідомив, що серед загиблих, схоже, виявили двох пакистанців, проте він не уточнив, чи були вони причетні до вибухів. «Гадаю, то були пакистанці», — заявив Адвані, не розповівши, як саме він дійшов такого висновку. Пакистан, який раніше часто взагалі не реагував на трагічні інциденти в Індії, цього разу засудив убивство цивільних, розцінивши акцію як терористичну. Із осудом виступила також Організація Об’єднаних Націй.
Індійська поліція заявила, що поки що не має жодних доказів, аби назвати організаторів вибухів. Покладання вини на ісламістів лише на тій підставі, що Бомбей — індійське місто, може виявитися поспішним. Тим більше, що внаслідок терактів загинуло чимало й мусульман. «Можу лише сказати, що це терористична група, але невідомо, яка саме», — наголосив представник правоохоронних органів Індії. Чимало бомбейців побоюється, що останні вибухи можуть спричинити протистояння між двома найбільшими релігійними групами Індії — індусами і мусульманами. Частково це вже відбулося. Учора Світова індуська рада закликала уряд до негайної заборони всіх ісламських шкіл, в іншому разі представники націоналістичної організації пригрозили провести в країні численні демонстрації. Бомбейські мусульмани передбачають, що вину за вчинені злочини, майже напевно, й цього разу буде покладено на них. Щоправда, вчора ані індуси, ані мусульмани у жодний спосіб не виявляли одне до одного ворожості, разом сумуючи за загиблими.