Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Iндія: від ідеї ненасильства — до ядерної зброї

15 серпня, 1998 - 00:00

Санкції, накладені американцями та ще деякими країнами Заходу, змушують індійський уряд заощаджувати: на феєрверки, паради та інші подібні заходи у всій велетенській країні буде витрачено лише 510 мільйонів рупій ($12 млн.). Індія продовжує залишатися однією з найбідніших країн світу, де 40 відсотків населення живе поза межею бідності. Шість із десяти індійців не вміють читати й писати, широко застосовується дитяча праця. У багатьох сільських районах країни відсутня питна вода.

Однак ядерна зброя — не єдиний здобуток Індії з часу здобуття незалежності. 960-мільйонна країна нині повністю здатна прогодувати своє населення, і міжнародні спостерігачі називають це справжнім дивом. Індія є однією з небагатьох країн континенту, де ефективно діють демократичні інституції.

Свій день незалежності Індія зустрічає під гул артилерійської канонади в Кашмірі, зі стрімко зростаючою злочинністю і, на додаток, напередодні майже невідворотної урядової кризи, повідомляє агентство Рейтер. Час покаже, чи зуміє індійський народ, доля якого багато в чому схожа на долю українського, подолати ці труднощі і, найголовніше, залишитися при цьому в колі цивілізованих і миролюбних народів.

Олександр ПАЛIЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: