Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Iнтеграція України в Європу буде тривалою

Так уважає посол США в ЄС Річард Морнінгстар
29 лютого, 2000 - 00:00

Цей високопоставлений американський дипломат знає про українські проблеми не з чуток — в 1995—1998 роках він був спеціальним радником з допомоги новим незалежним державам колишнього СРСР. Сам себе він називає «другом України», а кількість приїздів до Києва точно не пам’ятає — «десь 15—20». Морнінгстар вважає, що оптимізм щодо євроінтеграції України можуть вселяти вже такі кроки, як «прийняття фактично бездефіцитного бюджету, проведення адміністративної реформи та реформ у сільському господарстві». Водночас американський гість визнає, що «інтеграція України в Європу буде довготривалим процесом». Адже нашій країні необхідно провести такі реформи, які переконали б Євросоюз, що Україна досягне рівня розвитку, необхідного для прийняття в європейську сім’ю.

На переконання Морнінгстара, Україні «не слід зараз турбуватися й концентруватися на питанні, коли саме відбудеться вступ до ЄС». За логікою пана посла, якщо наша країна розвиватиметься в напрямку ринкової демократії, то питання європейської інтеграції вирішиться само собою. «Якщо Україна хоче стати частиною Європи, то вона повинна виглядати як Європа», — впевнений Морнінгстар.

Додаткових труднощів для вступу до ЄС завдає Україні кількість її населення і розмір. «Прийняття нових членів до євроспільноти передбачає чималі витрати з боку країн-членів ЄС. І прийняти країну такого розміру, як Україна, справді непросто», — наголосив посол США в ЄС. Тож, скажімо, порівняно невеликим Болгарії та Румунії було легше, ніж Україні, отримати статус кандидата в ЄС.

Морнінгстар уважає, що Україна — якщо хоче бути справді розвинутою державою — повинна мати «різноманітну економіку». Він назвав український сільськогосподарський потенціал колосальним і висловив припущення, що в цій галузі Україна зможе бути навіть «найбільш продуктивною в цілому світі».

Нині Україні, що йде європейським шляхом, слід працювати над двома проблемами, зазначив посол США в ЄС. По-перше, це, як уже було сказано, реформаторські кроки. По-друге, чіткий обрис відносин Україна—ЄС і розв’язання спільних проблем.

Наталя ВІКУЛІНА, «День»
Газета: 
Рубрика: