Німецька газета Sonntag Aktuell пише, що зважаючи на кількість жертв серед проросійських і проукраїнських активістів у таких досі спокійних містах як Одеса, Путін дав зрозуміти, що мирне врегулювання стає дедалі менш вірогідним. Він твердо тримається плану зриву чесних і прозорих виборів в Україні. Європа і США сподіваються за допомогою санкцій зняти Путіна з цього деструктивного курсу.
ТРАВЕНЬ — ЦЕ ВИРІШАЛЬНИЙ МІСЯЦЬ ДЛЯ МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ
Травень — це вирішальний місяць для майбутнього України, — пише польська газета Rzeczpospolita. Сепаратисти збираються проводити референдум, а центральна влада — президентські вибори. На думку газети, ідеальний варіант розвитку подій для Польщі — унітарна, прозахідна демократична Україна — є дуже неправдоподібним. Але це не означає, що не варто все ж таки намагатися втілити його в життя.
Зараз Росія сконцентрувала майже усі боєздатні війська, приблизно 50 тис. військових, довкола України. Цього достатньо, аби розгромити Україну, особливо беручи до уваги жалюгідний спектакль безпорадності та нелояльності, показаний українськими силовиками.
Але цього недостатньо, аби воювати з НАТО. А в такій ситуації відкривається простір для політики. Політичним рішенням може бути, з одного боку, широка мовна, політична та економічна автономія регіонів у рамках унітарної України, асоційованої з ЄС, а з іншого — тихе схвалення ЄС та Варшавою російської анексії Криму, резюмує газета.
«ГОСПОДАР КРЕМЛЯ ВПЕВНЕНИЙ У СВОЇЙ БЕЗКАРНОСТІ»
Британська The Daily Telegraph вважає, що господар Кремля зараз упевнений у своїй безкарності, а Захід в українській кризі зіщулився до ролі стороннього спостерігача. «Пан Путін готовий до довгого шляху. За всі 14 років своєї влади він ніколи не почувався більш упевнено, ніж зараз... Він може використати останнє кровопролиття в Одесі для того, щоби надіслати свої «офіційні» війська або ж утриматися, дозволивши Україні дезінтегруватися. Першочергове завдання пана Путіна зробити цю країну некерованою, щоби вибори 25 травня не відбулись або ж їх вважали нелегітимними. Шматування України призведе до зрежисованих Кремлем нових демонстрацій «народної влади» російськими меншинами в Молдові, Грузії, Вірменії, а відтак і навіть у країнах Балтії, які підпадають під спільний захисний щит НАТО. Це стане найгіршою небезпекою. Досі пану Путіну це все зійшло з рук. Він починає відчувати, що ніхто не має того, чим можна було б його зупинити», — читаємо на сторінках The Daily Telegraph.
ЗАХІД МАЄ НАДАТИ РЕАЛЬНУ ДОПОМОГУ
В основі українського протистояння, яке люблять зображати як велику геополітичну гру, насправді лежить бажання народу України здійснити мрію про європейські свободу та процвітання. Люди просто хочуть кращого життя, пише британська The Guardian.
«Навіть зараз, коли криза руйнує країну, якою керує недосвідчений уряд, опитування громадської думки свідчать, що українці оптимістично дивляться у майбутнє. Кількість людей, які вважають, що країна рухається у правильному напрямку, подвоїлася з лютого місяця, суттєво зросла підтримка вступу до ЄС. Інтервенція Москви лише консолідує демократичні устремління та ідентичність українців», — додає газета.
У світлі неприхованої агресії Росії, Захід повинен надати Україні реальну допомогу. «Останні санкції ЄС були настільки слабкими, що навіть спричинили зростання показників на московській біржі. Британці переживають, що буде з лондонським Сіті, французи — за свої військові контракти, а німці про постачання енергоносіїв. Усе це зрозуміло, особливо у часи економічного відновлення. Але не так вже важко уявити, що історія назве усе це великою зрадою України», — підсумовує The Guardian.
За матеріалами «Німецької хвилі» та «Бі-Бі-Сі» підготував Ігор САМОКИШ, «День»