«Час, відведений іракському лідеру Саддаму Хусейну для мирного роззброєння, вичерпано», — заявив вчора президент США Джордж Буш після зустрічі з держсекретарем Коліном Пауеллом. «Гру закінчено. Саддама буде зупинено», — заявив Буш. Він висловився за ухвалення Радою Безпеки ООН нової резолюції по Іраку. Буша підтримав британський прем’єр-міністр Тоні Блер, який додав у інтерв’ю Бі-Бі-Сі, що Велика Британія готова воювати й без резолюції ООН, якщо раптом її ухвалення буде блоковано. Щоправда, тоді доведеться «проводити велику роботу з переконання народу», адже зараз британська громадськість не підтримує військової кампанії в Іраку, зізнався Блер.
Свій внесок у врегулювання іракської кризи готова зробити й Україна. Про це заявив Президент Леонід Кучма на зустрічі з представниками дипкорпусу, акредитованими в Україні. «Ми й надалі виступаємо за врегулювання ситуації політико-дипломатичними методами», — сказав Леонід Кучма. Він також додав, що «у випадку крайнього загострення ситуації ми готові розглянути питання про практичний внесок у відновлення миру й стабільності в регіоні». За словами Президента, Україна позитивно оцінює доповідь держсекретаря Коліна Пауелла в ООН і виходить з того, що вся наведена у його виступі інформація має бути на місці перевірена міжнародними спостерігачами.
«Не піддаватися тискові часу» закликав учора Надзвичайний та Повноважний Посол Німеччини в Україні Дітмар Штюдеманн, виступаючи на спільній прес-конференції зі своїм французьким колегою Філіпом де Сюременом з нагоди 40-річного ювілею Єлисейського договору. За словами посла Штюдеманна, Німеччина наполягає на тому, що в конфлікті довкола Іраку до останнього повинні застосовуватися мирні механізми. «Я кажу це не тому, що я романтик, — заявив Дітмар Штюдеманн. — Я виходжу з історії нашого європейського континенту, який досить постраждав від кровопролитних війн». За словами ж Надзвичайного та Повноважного Посла Франції в Україні Філіпа де Сюремена, «не варто перебільшувати розбіжності в підходах європейських країн до іракської кризи». «Ми всі переконані, що війна —це останнє рішення, всі чекаємо нової доповіді інспекторів, — заявив він. — Однак сьогодні не можна виключити жодного сценарію розвитку подій».